Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

 SİZDEN BILDIRCIN HİKAYELERİ

 SİZDEN BILDIRCIN HİKAYELERİ
kenan onculer( kenan@kuzeyteve.com )
248 views
28 Nisan 2022 - 10:32
Spread the love

SİZDEN BILDIRCIN HİKAYELERİ…

ENGİN KALAFATOĞLU

Bizum, yolun altındaki çayluktan aşağa doğri 10 sette 5 tane tutmiştum, yukari doğri çıkarken da bi beş tane daha tuttum. Kafesun yanina geldiğimde pontulumun cebinden beş tane çikti.. Kalafat Recep yutarmi.. Siçayim o kafaya, hane 10 tane tuttum diye bağıriyidun, neredu beş danesi..Meğersa aşağı inerken tuttuklerum cebumden duşeyi,yukari çikarkene duşurduklerumi bi daha tutayimişim.

ADNAN PLATİN

Eski stadın ışıkları yeni yapilmisti.
Rizespor’un bir maçı  oynanırken bıldırcın sürüsü stada girdi, stad tellerine vurdular.. Seyirciler maç seyretmeyi bırakıp bıldırcın peşine dustuler.. Ne şamata olmuştu..

İMRAN SÜRÜCÜ

Ahh bu hikaye neleri çıkarıp getirdi yıllar öncesinden bir bilsen can insan. Çocukluğun o fütursuz yılları… Yedi yaşından itibaren ağlaya sızlaya büyükleri ikna edip onlarla birlikte yağmurdan ıslansak ta ( bazen) Kalenin arkasında, Moliva tepesinde, Dosma’ nın altında, Yeniköy sırtlarında  Roşi sahilinde ve Sanat Okulunun bahçesinde o avlanma saatlerinde yaşadığımız çocukça sevinçli geceler. Ve bir gecede yüzlerle ifade edilen yakalamalar. Valide elimizi ısırdığında inceden can yanmaları…
Geçitlerinin başlamasını beklerken yaşadığımız heyecanlar. Ve nihayet o tadına doyulmaz lezzetiyle küçük bir ziyafete dönüşen çevirmesi ve katıldığı pilavın unutamadığımız tadı… Çok sağ ol sen sevgili Kenan şu anda gözümdeki ıslaklığın nedeni olan o  güzel günleri çağrıştırdığın için. Sevgilerimle.

ESAT TÜRK

Kalenin orda mezarlıklarda bıldırcın ararken yarıbelime kadar mezarın içine düştüm.. Nasıl kaçtım, kendimi nasıl çarşıda buldum  hatırlamıyorum..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -