Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

SİNİRLİOĞLU: PYD BİR PARTİ, ELİNDE SİLAHI YOK

SİNİRLİOĞLU: PYD BİR PARTİ, ELİNDE SİLAHI YOK
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
198 views
20 Kasım 2015 - 7:45
Spread the love

 Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, PYD’nin HDP gibi bir parti olduğunu belirterek “YPG ve PYD’yi ayırmak lazım. YPG eşittir PKK. PKK da bizim ve ABD’nin terör listesinde. PYD ise bir parti. Bizdeki HDP gibi. YPG onun silahlı kolu. PYD’nin elinde ise silah yok” dedi.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan PYD’nin de bir terör örgütü olduğunu belirterek “PYD ve YPG, bunların hepsi terör örgütüdür, bize göre” demişti.

SİNİRLİOĞLU: PYD BİR PARTİ, ELİNDE SİLAHI YOK

Hürriyet yazarı Verda Özer, İstanbul’daki Atlantik Konseyi’nde Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşıdı.

Sinirlioğlu, ABD’nin  PYD’nin silahlı kanadı olan YPG’yi desteklemesi ve Suriye’de asıl kara kuvveti olarak görmesi konusuyla ilgili  “mutabakat sağladık” dedi.

ABD ile ortak hava operasyonun Azez-Cerablus arasında, yani Fırat’ın batısında yapılacağını hatırlatan Siniroğlu, “PYD zaten orada yok. Fırat’ın batısına geçerse vuracağımızı da zaten biliyor” dedi ve şöyle devam etti: “YPG ve PYD’yi ayırmak lazım. YPG eşittir PKK. PKK da bizim ve ABD’nin terör listesinde. PYD ise bir parti. Bizdeki HDP gibi. YPG onun silahlı kolu. PYD’nin elinde ise silah yok”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 24 Eylül’de, ABD Dışişleri Sözcüsü John Kirby’nin “YPG’yi terör örgütü olarak görmüyoruz” açıklamasına yanıt verirken “ABD’nin açıklamasını yanlış buluyorum. PYD ve YPG, bunların hepsi terör örgütüdür, bize göre” demişti.

Erdoğan şunları söylemişti:

“ABD’nin açıklamasını yanlış buluyorum. PYD ve YPG bunların hepsi terör örgütüdür, bize göre. Amerika, bu işte şu anda bedel ödemiyor, bedel ödeyen biziz ve PYD’nin yaptıklarını da YPG’nin yaptıklarını da bilen de biziz. Dolayısıyla bu yanlış bakışı, yanlış değerlendirmeyi herhalde tekrar değerlendireceklerdir diye düşünüyorum. Biz, DAİŞ’i de terör örgütü olarak görüyoruz, PYD’yi ve onun yanındaki bu tür kuruluşları, PKK yine aynı şekilde…”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN