Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

SES “EN ETKİLİ SİLAHIMIZ AŞILARDIR”

SES “EN ETKİLİ SİLAHIMIZ AŞILARDIR”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
210 views
03 Eylül 2021 - 10:49
Spread the love

Sağlık emekçileri sendikası (SES) Covid-19 salgınına karşı çağrıda bulundu

“EN ETKİLİ SİLAHIMIZ AŞILARDIR”

Gençağa Karafazlı –

Bu yükü daha fazla taşıyamayacaklarını tek çözüm yolunun aşılanmaktan geçtiğini vurgulayan Sağlık Emekçileri sendikası (SES) Samsun şube başkanı Aysel Ocak vatandaşları aşı olmaya çağırdı.

“YANLIŞ AŞI POLİTİKALARI GÜVENSİZLİK YARATTI”

Dördüncü bir dalga ile karşılaşmamak için mutlaka aşı yaptırmalıyız diyen Aysel Ocak;

“Covid -19 11 Mart 2020 de Pandemi olarak ilan edilmesinden bu yana 200 milyonu aşkın vaka, dört milyondan fazla ölüm meydana geldi. Ağustos ayı itibarı ile de Ülkemizde de altı milyona yakın vaka .50 binin üzerinde ölümler yaşadık.

Covid1-9 un yayılım hızının artması ile birlikte, virüs mutasyona uğramış değişik varyantları ortaya çıkmış ve bu haliyle bir süre daha hayatımızda olacağı aşikardır, Bizimde bu varyantalar a karşı en etkili silahımız aşılardır.

Bilim insanlarının üstün gayretli çalışmaları sonucunda Covid 19 aşısının bulunması ve hızlı uygulamaların sonucunda vaka sayılarında belirgin düşüşler olduğu görülmüştür. Bizim ülkemizde başlarda uygulanan yanlış aşı politikaları Aşılara karşı güvensizlik yaratmış ve istenen seviyelere ulaşma sağlanamamıştır.

Toplumun aşılanma oranı yükselmediği, bilimsel verilere göre %75 lere ulaşmadığında bulaş zinciri kırılmayacaktır.

Bizler sağlık emekçileri Pandeminin başından itibaren Covid-19’a karşı can siperane çalıştık. Binlercemiz pozitif olduk ve Ülkemizde 400’den fazla, ilimizde de 15 yakın sağlık emekçisi arkadaşımızı kaybettik.

“BU TARİHİ SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRMELİYİZ”

Bu ağır çalışma koşullarında, ekipmanlar içinde izinsiz, uzun çalışma saatleri, yetersiz sayıda personel, sevdiklerimizden uzak ta kalmak, evlerimizde kendimizi izole etmek, çocuğumuza sarılamamak, mesai arkadaşlarımızın kayıplarına tanık olmak, bizleri çok yordu. Motivasyon düşüklüğü ve tükenmişlik sendromları yaşamamıza neden oldu

Bu şartlarda eğer dördüncü bir dalga ile karşı karşıya kalırsak, bu yükü kaldıracak gücü kendimizde bulamayabiliriz.

Okulların açılmasına günler kala ve sonbahara da girmiş olmamız nedeni ile aşılarımızı olmak hem bireysel hem de toplumsal sorumluluğumuzdur, bizler sağlık emek meslek örgütleri olarak bu tarihi sorumluluğumuzu yerine getiriyor ve Samsun halkını aşı olmaya davet ediyoruz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -