Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Senetle borçlandırıp fuhuş yaptırmışlar!

Senetle borçlandırıp fuhuş yaptırmışlar!
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
159 views
02 Ocak 2021 - 19:19
Spread the love

 Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Masası tarafından geçtiğimiz haftalarda İstanbul ‘un beş farklı ilçesinde yer alan 13 adrese yapılan operasyonlarla çökertilen 20 kişilik organize fuhuş çetesi ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Çete üyelerinin, internetten irtibat kurdukları yabancı uyruklu kadınları Türkiye ‘ye yüklü miktarda para kazanma vaadi ile hasta bakıcı olarak çağırdıklarını tespit eden polisler, zanlıların İstanbul’a gelen kadınları pasaportlarına el koyarak ve borçlandırarak zorla fuhuşa sürüklediklerini belirledi. İş vaadi ile tuzağa düşürülen yabancı uyruklu kadınların silah zoruyla senet imzalatılarak borçlandırıldıkları ve çetenin belirlediği bazı adreslerde kendilerine para karşılığında zorla fuhuş yaptırıldığı ortaya çıktı.

 ÇETENİN ELİNDEN 18 KADIN KURTARILDI

Lideri İbrahim Y. (34) olan çeteye yönelik yapılan operasyonlarda 4’ü kadın 16’sı erkek 20 çete üyesi gözaltına alınmıştı. Kadın olan çete üyelerinin, iş teklifi için internet üzerinden kendi ülkelerinde yaşayan yabancı uyruklu kadınlarla irtibata geçtikleri ve kadınları yüklü para kazanma vaadi ile tuzağa düşürdükleri ortaya çıktı. Polis, farklı adreslerde zorla fuhuş yaptırılan kadınlardan bazılarının darp edildiğini belirlemiş, 15’i Özbekistan uyruklu olan yaşları 25 ile 30 arasındaki yabancı uyruklu 18 kadın, tutuldukları adreslerde çete üyelerinin elinden kurtarılmıştı. Zanlılar hakkında ‘İnsan ticareti’, ‘Fuhuşa aracılık ve yer temin etmek’, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘Kasten yaralama’ suçlarından yasal işlem yapıldı.

AİDS TAŞIDIĞINI BİLE BİLE

Zorla fuhuş yaptırılan ve polisler tarafından kurtarıldıktan sonra ülkelerine teslim edilen kadınlardan birinde HIV Virüsü (AIDS) çıkmıştı. Gözaltına alınan çete üyelerinin, Esenyurt İnönü Mahallesi’nde bir adreste bulunan 35 yaşındaki Özbekistan uyruklu Muhayya M.’nin hastalık kaptığını bildikleri ve buna rağmen kendisine fuhuş yaptırdıkları ileri sürülmüştü. 

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -