Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Sedat Peker’in iddialarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de de doğru bulanların sayısı yüksek

Sedat Peker’in iddialarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi Rize’de de doğru bulanların sayısı yüksek
212 views
16 Haziran 2021 - 17:06
Spread the love

Organize suç örgütü kurmak suçlamasıyla aranan ve yurt dışında bulunan Sedat Peker, bir ayı aşkın süredir sosyal medya hesaplarında paylaştığı videolarda, çeşitli siyasetçi, bakan, iş insanı, eski güvenlik görevlileri ve gazetecilerle ilgili iddiaları gündemdeki yerini koruyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sedat Peker’in memleketi olan Rize’de Peker’in iddialarını yurttaşlara sorduk.

İşte yanıtları.

Kuzeytvnet.com

 

Sedat Peker’in açıklamaların doğru buluyor musunuz?

Kesinlikle inandırıcı buluyorum zaten. Sedat peker yeni bir  şey söylemedi ki , Türkiye’de belli bir dünya görüşüne sahip kişilerin yıllardan beri iddia ettikleri olaylardı bunlar. Kulaklarını tıkamış olabilir İktidar. Sedat Peker’in aynı cenahtan geldiği için bunları itiraf etmesinin yankılarının nedeni bu. Yoksa bunlar yıllardan beri zaten söyleniyordu. Kesinlikle inanıyorum.

Peki Süleyman Soylunun Sedat Peker’e yönelik açıklamalarını inandırıcı buluyor musunuz?

Bulmuyorum çünkü sayın içişleri bakanı Sedat Peker’in iddialarını yalan olduğunu iddia ediyorsa bunu bakan olarak kanıtlarla ortaya koyması gerekir. Tabii ki suçlu birisinin ben yapmadım. Ben etmedim demesi gayet doğaldır. Dolayısıyla açıklamaların kesinlikle doğru bulmuyorum.

Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan ne yapmalı? Sedat Peker’in bu açıklamaları karşısında?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kesinlikle o gün içişleri bakanı açığa olmalıydı, devlet denetleme kurulunda göreve davet etmeliydi anında benim vatandaş olarak görüşüm bu.

Peki yargı sedat Peker’in bu iddialar üzerine ne yapmalıydı?

Kesinlikle soruşturma açmalıydı. Ama hangi yargı tabi yargı derken hangi yargıdan günümüzdeki yargının bunu yapması mümkün değil? Zaten olmadığını gördük. Yargı talimatlarla çalışan bir yargı Türkiye’de talimat almadıkça yani bunu herkes de biliyor, dillendirilmiyor olabilir. Ama talimatla çalışan bir yargı talimatı almadığı için bir işlem yapmadı. Gayet doğaldır bence Türkiye’nin maalesef durumu bu.

Süleyman Soylunun söylediklerine inanıyor musunuz?

Hayır

Sizce istifa etmesi doğru mu?

Bence doğru

 

Sedat peker in söylediklerini inandırıcı buluyor musunuz?

Kesinlikle buluyorum.

Sedat Peker doğrular olmasaydı kesinlikle öyle açıklamalar yapmazdı zaten. Kendisi zaten tanınmış bilinmiş bir insan, boşa da kürek sallayacak bir insan değildir. Umarım tabiki doğru çıkmaz ama doğru olduğuna kesinlikle inanıyorum. Çünkü devlet ve yine buranın çocuğu ile aralarında öyle bir münakaşayı hoş bulmuyorum, kendi şahsım adına. Her türlü destekçisiyiz. Umarım yine diyorum, kesinlikle konuştukların doğru buluyorum, fakat İnşallah doğru değildir, çünkü devletle aralarında bu tür şeylerin açığa dökülmesi bence hoş değil.

 

 

Sedat peker’in açıklamaları doğru buluyor musunuz? Ya da inandırıcı buluyor musunuz?

Hem inandırıcı hem doğru buluyorum. Bir ak partili olarak

Süleyman Soylu’nun açıklamaları doğru buluyor musunuz?

Hayır yalan, çünkü o bir televizyona çıkmıştı, sorulara doğru cevap vermedi hep başka hayatların anlattı, özel şeyler anlattı, değişik şeyler, sorulardan hep kaçtı. İstifa etmesi lazım. Bence Süleyman soylu istifa etmeli, milletvekilliği düşürülmeli ve yargılanmalı. Bende aynısını yaparım böyle bir şaibe varsa benim hakkımda ben kendim hatta reise de sormadan istifa ederim. Reis bana sorarsa istifa ettim böyle bir dedikodu var benim hakkımda milletvekilliğimi düşürün, beni yargılayın, savcılarda harekete geçer yargılar. Bu kardeşim hiç ses çıkmıyor adam diyor ona Sedat Peker senin hakkında bunu diyor. O da diyor ki, yok Rizeli kaptan ailesi vardı, ormanlardan aranıyordu. Yok ormanlara kaçtı, yok kedi kovaladı, tavuk koştu, o Süleyman hikâye anlatıyor ya.  Ben bir ak partili olarak sürekli oyumu ak partiye veren bir insan olarak Süleyman Soylunun insanların aklını alarak dalga geçmesidir.

 

 

Sedat Peker’in açıklamaların doğru buluyor musunuz?

Valla devletin ve onun arasındaki bir mevzu, ben tatbiki dışardan bir vatandaşım.  Bu arada devletimizin tarafındayız tabi iki ama inşallah düzelir inşallah iki   tarafta barışı düzelir. Yani bizim temennimiz o yani

 

Sedat peker’in açıklamaları inandırıcı buluyor musunuz ?

Evet

Süleyman soylu açıklamaları inandırıcı buluyor musunuz?

Hayır

Peki Tayyip Erdoğan bu konu ile ilgili ne yapması gerekiyor?

İstifanın yapılması gerekiyor.

 

Sedat Peker’in açıklamaları doğru buluyor musunuz?

Doğru buluyorum.

Süleyman Soylu’nun açıklamalarını doğru buluyor musun?

Doğru buluyorum

Ben Sedat Peker’in tarafındayım. Onun dediklerini doğru buluyorum. Süleyman Soylu’nun dediklerini hiç doğru bulmuyorum. Benim düşüncem budur. Ne yapılır ne edilir? Onu biz de bilemeyiz.

 

Sedat  Peker’in açıklamaları doğru buluyor musunuz?

Buluyorum

Neye dayanarak doğru buluyorsunuz?

 

Ya Süleyman soylu değil de Sedat Peker tabiki doğru konuşuyor diye düşünüyorum.  Devletin durumuna bakılırsa tabiki Sedat Peker doğru konuşuyor.

 

Sedat Peker’in açıklamış olduğu videoların inandırıcı buluyor musunuz?

Hepsi inandırıcıdır. Hepsi inandırıcıdır, hiçbiri yanlış değildir. Ama bu suçladığı kişiler de suçunu bildiği için çıkıp ta ben bu suçu işlemişim demiyor. İçişleri bakanlığına varıncaya kadar. Ama bunları daha sonra da daha açık  bir şekilde bildirecektir.  Süleyman Soylu’nun açıklamaları siyasidir bence Tayyip Erdoğan kafadan zaten Süleyman Soylu ‘ya sahip çıktı. Eksisiyle, artısıyla, yanlışıyla, doğrusuna sahip çıktı. Sahip çıktıktan sonra demek ki hükümet içişleri bakanlığının karşısındadır, yanındadır. Ama öbür taraftan suçlamalar var. Suçlamalara ne cevap verecekler hükümet olarak? Ama şimdiye kadar da. Soyludan bir ses çıkmadı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -