Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Seçeneğimiz AKP değil, HDP ve MHP…

Seçeneğimiz AKP değil, HDP ve MHP…
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
192 views
13 Haziran 2015 - 21:07
Spread the love

 Cumhuriyet Halk Partisi’nden 7 Haziran’daki genel seçimde, bir dönem daha Manisa milletvekili seçilen Özgür Özel, mazbatasını İl Seçim Kurulu’ndan aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra bir açıklama yapan Milletvekili Özgür Özel, 24. dönem milletvekili olarak hem Manisa’daki hem de Türkiye’deki sorunların çözümü noktasında bir çok çalışma yaptığını, TBMM’de kürsüde en çok söz alan isimlerden biri olduğunu söyledi.

“Halkımız yine takdir göstererek beni meclise milletvekili olarak tekrar gönderdi” diyen Özel, şöyle devam etti: “İkinci kez mazbata aldım. Bunun diğerinden farkı 24. dönemde muhalefetteydik. Şimdi ise iktidarda mıyız, muhalefettemiyiz belli değil. Bunun bir iktidar partisi milletvekili mazbatası olmasını ümit ediyorum. 15 Haziran Pazartesi günü Ankara’da partimizin genel merkezimizde toplantı yapacağız. Bu toplantıda da önümüzdeki süreçteki görüşlerimizi dile getireceğiz. Seçimde bana destek olan ve tekrar Manisa milletvekili olarak seçen halkımıza teşekkür ederim.”

AKP İLE KOALİSYON YOLSUZLUKLARI LEGALLEŞTİRME ENDİŞESİ YARATIYOR

Milletvekili Özel, önümüzdeki dönemde bir koalisyon hükümeti kurulup, kurulmayacağı konusunda görüşledini de ifade etti.

Özel, “Halkımızın bir çok beklentisi var. Bu beklentilerin gerçekleşmesi içinde CHP’nin hükümette bulunmasını istiyor. Ancak partimizle kurulacak bir iktidar ortağının AKP ile olmasından endişe ediyorlar. Çünkü CHP, AKP ile birlikte bir iktidarın parçası olduğunda en yaygın kanı özelikle ortadaki yolsuzlukların üstüne gidilemeyeceği ve geçmiş dönemdeki yolsuzluklarla ilgili CHP üzerinden iktidarın kendini legalleştirmesi ve temizlemesinden herkes endişe ediyor. İkincisi iktidar partisi kaynakları bir başka yerde harcıyor. CHP bu kaynakları işçiden yana, köylüden, yoksuldan yana harcamak istiyor. AKP ile aramızdaki en büyük çelişki bu. Bu yüzden onlarla uzlaşmamız çok güç. CHP olarak, ‘temiz siyaset’ diyoruz. AKP, 4 bakanın yargılanmasını istemiyor. Biz devletin kurallar malzumesi içinde yönetilmesini istiyoruz.

Onlar bir kaçak saray inşa ettiler ve bir kaplumbağa gibi Başbakanlıktan Cumhurbaşkanlığa giderken evini sırtında götürdü. Baştan aşağı usulsüzlük. Buradan çıkması gerektiğini söylüyoruz. Bu nedenle AKP ile bağdaşmamız mümkün değil. CHP önündeki bütün seçenekleri izleyecek. CHP’nin temel hedefi iktidar olmak. AKP’li seçmen dahi CHP’nin iktidar olması için ricada bulunuyor. Sebebi CHP’nin söylediği her türlü vaat AKP’li yoksul seçmenin de gönlünde taht kurdu. İktidar kuracak kadar oyu alamadık. Ancak şimdi o iktidarın peşindeyiz.

Onun peşinden gideceğiz. AKP’nin geçen dönem yönetim anlayışı ve yolsuzluklarla birlikte olamayacağımız için seçeneğimiz AKP değil, CHP’nin seçim beyannamesinin bir benzerini ortaya koymuş HDP ve MHP ile ikisiyle beraber veya bu ilkelerde birleşmiş olan biriyle iktidar olmak. Kemal Kılıçdaroğlu’nun başbakanlığında yoksulların yüzünü güldürmek. Hedefimiz budur” diye konuştu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -