Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Sarp kapıda bakanlar kendi kadrolarını kuruyor

Sarp kapıda bakanlar kendi kadrolarını kuruyor
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
231 views
28 Kasım 2015 - 6:51
Spread the love

Hopa TSO tarafından organize edilen toplantıya UND İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, UND Y. K. üyesi Abdullah Özer, UND Y. K. üyesi Alişan Topaloğlu, UND Karadeniz Bölge Temsilcisi Hakan Demircan, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Lojistik Müdürü Hakan Pak ve Nakliye firmaları sahipleri ve temsilcileri katıldı.Toplantıya Rize’den RİPORT Yönetim kurulu başkanı Asım Çillioğlu ve İş  adamı İsmet Demirrenk katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek, UND Başkanı Çetin Nuhoğlu, İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener ve beraberindeki heyeti Hopa’da konuk etmekten memnuniyet duyduklarını ifade ederek “Hoş geldiniz” dedi. UND Başkanı Çetin Nuhoğlu’da Hopa’nın kendisinde her zaman ayrı bir yeri ve önemi bulunduğunu, burada güzel dostluklar kurduğunun ve dostları bulunduğunu ifade ederek, ”Hopa ülkemizin müstesna güzellikleri kendi içinde barındıran ilçelerimizden biridir” dedi. Hopa’nın Limanı, Sınır kapısı, Iran ve Nahçıvan’a geçiş koridoru üzerinde bulunmasının da stratejik açıdan Hopa’ya ayrı bir önem kazandırdığını bildiğini, özellikle son yıllarda Sarp sınır kapısında yaşanan yoğunlukla beraber kapının ihtiyaca cevap vermede zorlandığını, bundan en çok etkileneninde Nakliye sektörü olduğunu söyledi,

NUHOĞLU “TÜRKİYE 4 SEÇİM VE GEZİ İLE 17‐25 ARALIK TRAVMALARI YAŞADI. OLAN NAKLİYECİYE OLDU”

Nakliye sektörünün beklemeden değil, çalışarak para kazanmasını bilen, her yıl kendisini her açıdan geliştiren bir sektör olduğunu bildiklerini, ancak Bürokratik hantallık, kurumlar arası uyumsuzluk, sınır kapısında çalışanların keyfi uygulamalarının ceremesini hep Nakliye sektörünün çektiğini, ilgili bakanlıklar ile yaptıkları toplantılarda sorunları hep gündeme getirdiklerini, çözüm için söz aldıklarını ama ne hikmetse uygulamaya sıra geldiğinde bunların unutulduğunu söyleyen Nuhoğlu, ülkeler arası ilişkilerde bile bu sıkıntıyı yaşadıklarını, atılan imzaların bile uygulamaya geldiğinde uygulanmadığı bir süreç içinde kaldıklarını söyledi. Nuhoğlu ülkemizin geçen 2 yıllık sürede 4 seçim yaşadığını, Gezi ve 17‐25 Aralık gibi 2 de sosyal travma geçirdiklerini, bu belirsizlik içinde sıkıntıların da artarak bugünlere gelindiğini ifade ederek “Şimdi kimse siyasi istikrarsızlığın arkasına sığınamaz artık. Hükümetimize sorunlarımızı ilettik ve istikrarlı bir ortamda bu sorunların çözümünün de takipçisiyiz” dedi.

GÜMRÜKLERDE HER KURUMUN KENDİ BORAZANI ÖTÜYOR, NAKLİYECİ ARADA EZİLİYOR

Nakliye sektörünün en önemli ayağının Gümrükler olduğunu söyleyen Nuhoğlu Bakan Hayati Yazıcı döneminde birçok işin rayına oturmasına rağmen sonra yerine gelen bakanın kendi kadrosunu kırarak yeni bir düzen kurmasının sıkıntılarını da Nakliye sektörünün çektiğini, Nakliye sektörünün artık yeni bir sıkıntı çekecek hali kalmadığını sözlerine ekledi. UND Başkanı Nuhoğlu Sarp sınır kapısında sıkıntıları yerinde görüp toplantı yapacaklarını, Sarp’ta mutlaka sıkıntıları ortadan kaldırmaları gerektiğini ifade ederek Gürcü tarafındaki keyfi uygulamalara da son verilmesinin zamanının geldiğini söyledi.

AKYÜREK “UND’NİN HOPA’YA TEMSİLCİLİK AÇMASINI BEKLİYORUZ”

 Toplantının son kısmında bir konuşma yapan Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek Hopa TSO hizmet binasının yapımının hızla devam ettiğini, kısa bir süre sonrada burada hizmet vermeye başlayacaklarını ifade ederek “Hopa’nın Nakliye potansiyelini sizlerde biliyorsunuz. Hatay’ından, Adana’sına, Konya dan İstanbul’a kadar Uluslar arası taşımacılık da Hopa önemli bir uğrak merkezi. Biz yeni hizmet binamızda UND’ yede bir ofis vererek UND temsilciliğinin artık Hopa’da açılmasının zamanı geldiğini ifade ediyor ve bu konuda sizden destek istiyoruz. Yıllardır bu talebimizi dile getirdik ama artık bunun zamanı geldi diye düşünüyoruz” dedi.

NUHOĞLU SARP İHTİYACA CEVAP VERMİYOR

 Daha sonra Hopalı Nakliyeciler Yabancı Plaklı TIR’larla haksız bir rekabet ortamı yaşadıklarını, sınırlarda günlerce beklemenin kendilerini mağdur ettiğini, Gümrüklerde kapasitenin düşük olduğunu, personellerin rantabl çalıştırılmadığını, Keyfi uygulamalara son verilmesi gerektiği, Sarp’ta polisin 3 peronda da işlem yaparak giriş çıkışları hızlandırması gerektiği, Gürcü tarafında özellikle Türk Tırlarına yönelik keyfi uygulamalara son verilmesinin aciliyet kazandığını başkan Nuhoğluna ilettiler. Toplantı soruların ardından sona ererken Çetin Nuhoğlu “Biz buradan Sarp sınır kapısına geçiyoruz. Yerinde incelemelerde bulunacağız ve Türk ve Gürcü heyetlerinin katılacağı toplantıda bu sorunların hepsini gündeme getireceğiz” dedi.

T. C. BATUM BAŞKONSOLOSU TEMİZKAN’DA TOPLANTIYA KATILDI

Çetin Nuhoğlu, beraberinde Hopa TSO Y. K. Başkanı Osman Akyürek olduğu halde Sarp Sınır kapısına geçerek kapıda ve sahada incelemelerde bulunduktan sonra Sarp Mülki Amirliği toplantı salonuna geçerek burada Gürcü temsilcilerinin de bulunduğu toplantıya katıldı. T. C. Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan, Vali Yardımcısı ve Sarp Mülki İdare Amiri Mehmet Ali Öztürk’ün de katıldığı toplantı sonrası yapılan açıklamada sorunların hepsinin tek tek masaya yatırıldığını ve sorunlar üzerine bir çalışma yapılacağı ifade edildi. Çetin Nuhoğlu ve beraberindeki heyet toplantının sona ermesi ardından İlçe’den ayrıldılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN