Kuzey Teve

Sarigül uslanmaz adam gibi

Sarigül uslanmaz adam gibi
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
151 views
26 Aralık 2014 - 8:58
Spread the love

Sarıgül’ün,”Büyükşehir adaylığım yanlıştı. Kendi partimizle yola devam edeceğiz” dediği söyleniyor

Şişli Belediyesi’nde oğlu Emir Sarıgül’ün Hayri İnönü’ye yaptıklarıyla zor günler geçiren Mustafa Sarıgül’ün uzun süredir beklettiği parti projesini yeniden gündeme getirdiği öğrenildi. Sarıgül’ün CHP’den ayrılıp Türkiye Değişim Hareketi (TDH) ile devam edeceği, elindeki Halkın Yükselişi Partisi’nin (HYP) adını değiştireceği belirtiliyor.

TDH’nin İl Başkanlarıyla kısa bir süre önce bir araya gelen Sarıgül’ün,”Büyükşehir adaylığım yanlıştı. Kendi partimizle yola devam edeceğiz” dediği söyleniyor.

TDH’nin tüm yöneticileriyle birlikte 10-11 Ocak tarihlerinde büyük bir toplantı yapılacağı ve partiye eş başkanlık sistemi getirileceği öğrenildi. TDH’nin seçime girme hakkı olan HYP ile birleşeceği ve yeni partinin adının da Türkiye Değişim Partisi olacağı dile getirildi.

Edinilen bilgilere göre, Şişli Belediyesi’ndeki olaylarla birlikte CHP içindeki itibarı iyice azalan ve MYK toplantısında ihracı gündeme gelen Sarıgül, elini kuvvetlendirmek için parti kurma yoluna gitti. 2015 seçimlerinde milletvekilliği düşünen Sarıgül’ün yeni parti sayesinde CHP yönetimini zorlayacağı, bir pazarlık aracı olarak kullanacağı iddia ediliyor. 

Ancak, şansı zor görünüyor. Belediyede yaşananlarla birlikte kötü günler geçiren Sarıgül’ün, başkanlık dönemindeki imkan ve güçlerinden yararlanamadığı ve çok güvendiği Gülen Cemaati ile ilişkilerinin de eski düzeyde olmadığı ileri sürülüyor.

Şenol Çarık

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -