Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Sancak’ın AK Partiden istifası neden istendi?

Sancak’ın AK Partiden istifası neden istendi?
Adnan Onay( [email protected] )
323 views
01 Nisan 2022 - 21:50
Spread the love
Devlet Üniversitelerinde iktidara destek mahiyetinde konuşturulan kişilerin birçoğu hem öğrencilere devlet politikalarını zora sokacak yanlış şeyler anlatıyor, hem de iktidara zarar veriyor.
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından öğrencilere yönelik konferans veren Ethem Sancak, Ak Partinin ABD tarafından desteklenmesiyle iktidara geldiği anlamı taşıyan sözler sarfedince Ak Parti İstanbul İl Yönetimi tarafından ihraç istemiyle disipline sevkedildi.
Sancak, burada öğrencilere yönelik yaptığı konuşmasında dış politika konularını masaya yatırdı.
Sancak burada Türkiye’nin Ukrayna-Rusya arasında arabuluculuk yaptığı, NATO ile ilişkilerin son derece hassas ve önemini koruduğu bir dönemde bulunmuş olmamıza rağmen NATO aleyhine oldukça sert cümleler kullandı. Suriye ve İsrail ile ilişkiler hakkında devlet yönetimine, iktidara göndermelerde bulundu.
Vakıf Üniversiteleri yetmiyormuş gibi, sıradan kişilerin Devlet Üniversitelerinde de ağırlanıp, konferanslar verdirilmesi hangi aklın ürünüdür anlamış değilim! Fikri açıdan bunlardan ne gibi bir yarar elde edilmesi bekleniyor?
Hatırlanacağı gibi bir zamanlarda da Yiğit Bulut üniversite üniversite gezerek ekonomi konusunda öğrencilere konfrenslar veriyor, doların en çok 2 TL’ye çıkacağını söylüyordu. Hatta, bu konferanslarda bununla ilgili kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarda “Eğer dolar 2 -3 TL’yi aşarsa yüzüme tükürün” diyordu.
Bulut, hala danışmanlık kadrosunda bulunduğu için bilhassa sosyal medyada alay konusu oluyor ve onun üzerinden iktidar eleştirisi yapılıyor.
Devletin ilgilendiren önemli konularda bu gibi ehliyetsiz, devlet içinde yetişmemiş ve devlet tecrübesine sahip olmayanların devlet üniversitelerine konferanslara çağrılması iyi bilinsin ki külliyen zarar!
Bu kişiler üniversite gençliğinin beyinlerini iğfal edip, ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak nesillere yanlış bilgi aktardıkları gibi, sözde destek verdikleri Ak Partiye de zarar veriyorlar.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -