Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

SAMSUN KIRMIZI HATTA 1.OLDU ! EĞİTİM SEN ÇAĞRIDA BULUNDU “3 DALGA SAMSUNDAN BAŞLAYACAK YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR”

SAMSUN KIRMIZI HATTA 1.OLDU ! EĞİTİM SEN ÇAĞRIDA BULUNDU “3 DALGA SAMSUNDAN BAŞLAYACAK YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR”
235 views
07 Mart 2021 - 9:00
Spread the love

Kırmızı grupta bulunan çok yüksek riskli Samsun, 27 Şubat 5 Mart tarihleri arasında en çok vaka görülen il olmasına yönelik ilk tepki Samsun eğitim sen şube başkanı Arzu Topaloğlu’ndan geldi. ‘Bu gidişle önümüzdeki hafta 3.dalga Samsun’dan başlaması kaçınılmazdır’ diye uyardı.

Gençağa KARAFAZLI –
SAMSUN –

Geçtiğimiz hafta yeterli ve gerekli önlemler alınmadan, aşılama süreci sonlanmadan okulların açılmaması gerektiği yönündeki açıklamamızın ne kadar yerinde olduğu bu haftaki tabloda açığa çıkmıştır diyen Samsun Eğitim Sen şube başkanı Arzu Topaloğlu ;
“SALGINLA MÜCADELE İÇİN KOŞULLAR YENİDEN DEĞERLENDİRİLMELİDİR”
“Kovid19 koronavirüsü vakalarının başlamasının üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen salgın halen etkisini sürdürüyor.
Yeniden yükselen günlük yeni vaka sayıları ve virüsün değişim göstererek tahrip edici etkisini artırması kaygılarımızı artırıyor. Salgının halen etkili bir şekilde devam ediyor olması, salgınla mücadele için ve kamusal yaşamın salgın koşullarında sürdürülebilmesi için alınan önlemleri değişen koşullara göre yeniden değerlendirme zorunluluğu doğurmaktadır.
1 Mart 2021 tarihi itibarı ile salgınla mücadelede “yerinde karar dönemi” adı verilen yeni bir evreye girildiği ifade edilmiştir. Bu yeni dönemde ülke genelinde karar almak yerine, yeni vaka sayısı, aşılama oranı gibi kimi verilere bakarak illerin normalleşme adımlarına veya yeni önlemlerin alınmasına karar verilmesi benimsenmiştir. İller, günlük yeni vaka sayıları başta olmak üzere, belirlenen verilere göre, “düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli” olmak üzere 4 gruba ayrılmıştır.
“OKULLARIN AÇILMAMASI ÇAĞRIMIZIN YERİNDE BİR ÇAĞRI OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR”
Samsun ilimizde 8-14 Şubat tarihleri arasında yüz binde 171,29 olarak kaydedilen vaka sayısı 15-21 Şubat verilerinde yüz binde 202,94’e çıkmıştır. Rakamlar 20-26 Şubat haftasında artmaya devam etmiş ve 262,17’ye çıkmıştır. Geçtiğimiz hafta yeterli ve gerekli önlemler alınmadan, aşılama süreci sonlanmadan okulların açılmaması gerektiği yönündeki açıklamamızın ne kadar yerinde olduğu bu haftaki tabloda açığa çıkmıştır. Veriler açıklanmaya başlandığı andan itibaren sürekli çok yüksek riskli bölgede yer alan ilimizde bu hafta açıklanan rakamlar bize göre korkulması gereken bir boyuta ulaşmıştır.
“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA 3.DALGA SAMSUN’DAN BAŞLAMASI KAÇINILMAZDIR”
İlimizdeki vaka sayısı 27 Şubat-5 Mart haftasında 348,36’ya yükselmiştir. Bu önemsizliklerle!!! Önümüzdeki haftalarda 3. Dalganın Samsun’dan başlaması kaçınılmaz gözükmektedir. Bizler tekrar yerel yetkilileri uyarıyoruz. Madem yerinde karar dönemine geçildi; önlemleri artırın. Her insanımızın hayatı kıymetlidir. Samsun ilimizdeki hareketliliği en aza indirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun için çok yüksek riskli bölgede olmasına rağmen yüz yüze eğitime başlayan tüm okulların yeniden uzaktan eğitime geçirilmesi yönünde karar alın.
Sendikamız Eğitim Sen, topluma ve tarihe karşı sorumluluğu gereği, salgının başından bu yana süreci yakından takip etmekte ve konu ile ilgili görüş ve önerilerini kamu yöneticilerine iletmekte; kimi zamanda düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmaktadır. Mart 2020’den bu yana salgınla mücadele için kamu yöneticilerini alanın özneleri ile birlikte çalışmaya, kamuoyunun uyarılarını dikkate almaya davet etmekteyiz. Bu konuda, uyarıda bulunma, öneri geliştirme ve sendikal haklarımızı kullanmanın sendikamızın eğitim emekçilerine, öğrencilerimize ve topluma karşı öncelikli sorumluluğumuz ve görevimiz olduğunu düşünmekteyiz.
“SAMSUNDA YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA VERİLMELİDİR”
Kamusal görevlerimiz ve sorumluluğumuz gereği Eğitim Sen Samsun Şubesi olarak Samsun Valiliği hızla;
1- Samsun’da bulunan tüm eğitim emekçilerinin 8-12 Mart tarihi arasında aşılanması için İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte bir planlama yapmalı ve yeterli sayıda aşı temin etmelidir.
2- Samsun’da yüz yüze eğitime gerekli koşullar sağlanana dek tüm kademelerde ara verilmelidir.
3- Ortaöğretim kurumlarında 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak sınavlar iptal edilmelidir.
4- Özel özel eğitim kurumları da dahil olmak üzere, özel eğitim kurumları ve okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime ara verilmelidir.
Eğitim Sen Samsun Şubesi olarak önceliğimizin eğitim ve bilim emekçileri ile öğrencilerimizin hakları ve sağlıkları olduğunu kamuoyuna saygı ile sunarız” dedi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -