Kuzey Teve

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yazıcı’ ya Ağır Suçlama

Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yazıcı’ ya Ağır Suçlama
62 views
28 Ocak 2023 - 20:15
Spread the love

Samsunpostası yerel haber portalında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’ e açık bir mektup yazan Savaş Çankaya adlı gazeteci, Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı’ yı yerden yere vurdu. Çankaya’ nın açık mektubu şu şekilde:

“……Siyasi kimlik bunalımı yaşayan bir gazeteci desem gazeteci değil, gazeteciler cemiyet başkanı, cemiyetin içinde gazeteci yok,  Müslüman desem Müslüman değil, Ateist desem ateist değil, sosyalist desem sosyalist değil,  Turancı desem Turancı değil. Doğu Perincek’ ten daha kötü bir siyasi kimlik bunalımı yaşıyor.

1996 yılında sizin İçişleri Bakanlığı döneminizde, Samsun Özgür Gündem gazetesinin Karadeniz temsilcisi olarak gözaltına alınarak cezaevinde yatmış biri, bunu kendisi bana anlattı herkes de biliyor ve herkese farklı anlatıyor, kimine de ailesi ile tatil yaparken çadırda gözaltına alındığını söylüyor. Hangisi doğru belli değil. Ateist  iken kaynanasına iyi görünmek için kurban kesen adamdan her şey beklenir.

Bu kişi Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Yazıcı.

Samsun’da kazık atmadığı kişi kalmadı, eski karısına  dünya kadar borç bırakarak kadını perişan etti. Eşi Samsun’da  yayınlanan bir gazetede bir köşe yazdı bunun için dillere destan. Bunun adını vermeden bir teşhir etti. Bir kadın olarak okuyun,  Mehmet Yazıcı’yı evinize değil, evinize yüz  metre yaklaştırmazsınız. Ama ne hikmetse Samsun İYİ parti il yöneticileri, şimdiki yönetim, aday olanlar, ilçe yönetimde bulunanlar, Samsun İyi Parti milletvekilleriniz Bedri YAŞAR, Erhan Usta, siyasi kimlik bunalımı yaşayan arkadaşı el üstünde tutuyorlar.

İşte eski eşinin yazdığı yazı: “KİM BU GAZETECİ”  http://www.dengegazetesi.com.tr/kim-bu-gazeteci-81854h.htm

Benim üzerime www.samsunpostasi .com adlı haber portalını açtı, şuan o haber portalı kapalı. O haber portalı üzerinden Samsun’da hakarete etmediği kişi bırakmadı ve tüm suçları benim üzerime yıktı. Kaç kere cezaevine girdim çıktım, şuan 60 bin tl’ye yakınborç bıraktı bana, yuvam yıkıldı bunun borçları yüzünden, 5 yaşında ki kızım Aydan Ezgi babasız büyüyor ve hakkımda bir yığın arama kararı bunu teşhir ettiğim için davalar açıyor.

Basın özgürlüğünden bahseder lakin benim  yazdığım yazılaramahkeme kararı ile sansür uygulatmaya kalkar. “MEHMET YAZICI’NIN SAPIĞI BENİM”    http://samsunpostasi.net/yazarlar/savas-cankaya/mehmet-yazici-nin-sapigi-benim/17/   daha bunun hakkında çok yazı var bu sitede. Basın danışmanlarınıza inceletebilirisiniz.

Samsun  Milletvekiliniz Bedri Yaşar Beyi çok uyardım. Bu şahıs yıllarca Akparti  Samsun Milletvekili  Fuat Köktaş’ı  yıllarca öven yazılar yazdı, sırtını sıvazladı, bir ara Fuat bey arkasını döndü, olan oldu tabii. Kendisi öven yazılar yazarken, başka gazetecilere Fuat köktaş için aleyhine  yazılar yazıp başka sitelerde yayınlatan biri, bunu da teşhir ettim Youtube’de var.

İşin ilginc tarafı İyi Parti İstanbul milletvekiliniz Yavuz Aliağıroğlu bu kişiden 2022 tarihinde “YILIN SİYASETÇİ” ödülü aldı. Meral hanım yılların siyasetcisi olarak dışarıdan bir bakın, Özgür gündem gazetesinin Karadeniz temsilcisi olarak cezaevinden yatmış bir olan bir kişiden, Hdp  ve bileşenlerine hakaret vari eleştiri yapan bir milliyetçi birine ödül veriyorsa siz ne düşünürsünüz.  Üstüne üstelik, iki ay sonrada bu şahıs gidiyor Samsun’da Hdp’ye oy veren Sosyalistlerle “ŞİİR DİNLETİSİ” düzenliyor. Afeder siniz, lakin bu siz buraya çuk diye oturuyor sözüm meclisten dışarı. Fidel Castro’nun ünlü bir sözü var “DÜŞMANIN SANA BİR ÖDÜL VERİYORSA SENDE BİR PUŞTLUK VARDIR”. Haksızsam haksız deyin.

Psikolojik olarak siyasi kimlik boşluğunda olan Mehmet Yazıcı’yı partinizden ve Samsun teşkilatından uzak tutun zarar görürsünüz. Fuat Köktaş örneği.  Paranın suyunu kessin milletvekilleriniz bakın sizin 96 yılındaki içişleri bakanlığı dönemindeki cezaevi anılarını öyle bir anlatır ki, şöyle işkence gördüm, bunlar gelince devran değişmez sayar sayar. Ben güddüğüm  ****** iyi bilirim.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -