Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

SAMSUN EĞİTİM SEN “SAVAŞA KARŞI BARIŞI SAVUNAN GENÇLİĞİN 19 MAYIS BAYRAMINI KUTLUYORUZ”

SAMSUN EĞİTİM SEN “SAVAŞA KARŞI BARIŞI SAVUNAN GENÇLİĞİN 19 MAYIS BAYRAMINI KUTLUYORUZ”
235 views
19 Mayıs 2021 - 8:39
Spread the love

Samsun Eğitim Sen  19 Mayıs günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Gençağa KARAFAZLI – Hüseyin ALTUN

Samsun Eğitim Sen  19 Mayıs günü anısına Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkış tarihi ve emperyalizme karşı mücadelenin sürdürüldüğü Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yılını kutladıklarını açıklayan Samsun Eğitim sen şube başkanı Arzu Topaloğlu ;

Gençliğin sorunlarını önemsemeyen, tutarlı ve planlı bir gençlik politikası geliştirmeyenler her yıl olduğu gibi bu yılda 19 Mayıs’ta çıkıp gençliğe verdikleri önemle ilgili nutuklar atacaklardır. Fakat gençlerin artık bu nutuklara tahammülü kalmamıştır. Pandemi döneminde gençliğine bir tablet ve internet erişimi sağlayamayanların bu gençliğe verecekleri bir şey olmadığının çoktan farkındadır.

KENDİ GENÇLİĞİNE SUNAMAYN BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ

Gençlik, okuldan çalışma yaşamına kadar bugün birçok sorunla karşı karşıyadır. Eğitimde yaşanan ticarileşme ve özelleştirme politikaları nedeniyle milyonlarca çocuk ve gencimiz hızla eğitim sisteminin dışına doğru itilirken, her yıl yüz binlerce gencimiz çalışma yaşamında işsizlik, güvencesizlik, taşeron çalışma gibi ağır sömürü koşullarıyla karşı karşıya bırakılmakta, iş cinayetlerine kurban gitmektedir.

Siyasi iktidarın gençliğin üzerinde kurmaya çalıştığı baskıcı politikalar, işsizlik ve gelecek kaygısı gençleri içinden çıkılamaz bir sarmalın içine atmaktadır. Bugünün Türkiye’sinde gençler kendilerine gelecek göremedikleri için ülke dışında kendilerini kabul edecek yer arayışına girmektedirler. Bu ülkemiz için büyük utançtır. Kendi gençliğine gelecek sunmayan bir ülke bilimde ve teknolojide gelişmiş ülkelerin sömürgesi olmaya mahkûmdur. Siyasi iktidar gençliğin bilgi, birikim, enerji ve yaratıcılığından yararlanarak geleceğin Türkiye’sini kurma idealinden çok uzaktadır.

 

SİYASİ İKTİDAR KENDİSİNE BİAT EDEN TARAFTARLAR YARATIYOR

Bugün siyasete hakim olan ayrıştırıcı ve ötekileştirici dil ve her türlü açıklamalar son bulmalıdır. Siyasi iktidarın kendine biat eden, Irkçı-şoven ve dini motifleri kullanarak taraftar yaratan, taraftarlık üzerinden istihdam fırsatları sunduğu bir kesimin olduğunu kimse yadsıyamaz. Popüler kültürün dezenformasyonuna kendini kaptırmış, parayı, lüksü ve şatafatı her değerin önüne koyan bu gençlik 102 yıl önce Atatürk’ün ülkenin istikbali olarak gördüğü bir gençlik olamaz.  İstikbal olarak görülen gençler, dört bir yandan saran ve giderek ağırlaşan sorunlara karşın, emek sömürüsüne, emperyalizme, her türlü ırkçı kışkırtmaya ve şiddete karşı tutum alan, bilimin ve aydınlanmanın ışığında üreten, doğasına ve kaynaklarına sahip çıkarak barış içerisinde bir gelecek yaratma mücadelesi veren gençlerdir.

SAVAŞA KARŞI BARIŞI SAVUNAN GENÇLİĞİN 19 MAYIS BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Eğitim Sen olarak gençlerimizi işsizliğe, yoksulluğa ve yoksunluğa mahkum eden, onların yaratıcılıklarını baskı altına alan, özgürlüklerinin önüne setler ören, şiddetin ve ayrımcılığın içerisine çeken her türlü politika ve uygulamaya karşı mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz. Savaşa karşı barışın sesi olan, emek sömürüsüne, emperyalizme, her türlü ırkçı kışkırtmaya ve şiddete karşı tutum alan, duruş sergileyen tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -