Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Saldırıya rağmen Esadın keyfi yerinde

Saldırıya rağmen Esadın keyfi yerinde
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
153 views
15 Nisan 2018 - 20:54
Spread the love

 ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yönelik saldırısının etkilerinin ne olacağı tartışılırken Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’dan “her şey yolunda” mesajı geldi.

Esad, saldırının ertesi günü bir grup Rus milletvekilini kabul etti. Görüşmenin ardından heyetteki vekillerden biri, görüşmenin yapıcı geçtiğini ve ‘Esad’ın keyfinin yerinde olduğunu’ söyledi. Heyette bulunan Duma milletvekili Sergei Zheleznyak, “Esad’ın bakış açısına göre bu tam bir saldırganlıktı ve biz de bu görüşü paylaşıyoruz.” dedi. 

Heyetin aktardığına göre saldırının sadece Rusya ve Suriye arasındaki işbirliğini güçlendirmediğini aynı zamanda tüm ulusları ve uluslararası hukuka saygılı ülkelri bir 
araya getirdiğini belirten Esad, “Suriye ve Rusya batının agresif politikasını karşı direnmeli” dedi.


İLGİLİ HABER: PUTİN: SALDIRININ YIKICI SONUÇLARI OLUR

İLGİLİ HABER: RUSYA: SALDIRI ESAD’I İNDİRME GİRİŞİMİ


SOVYET FÜZELERİNE ÖVGÜ
Heyete başkanlık eden Dmitriy Sablin de görüşmede Esad’ın Sovyet döneminden kalma silahları saldırıdaki başarısından dolayı ödüğünü söyledi. Sablin’in verdiği bilgiye göre Esad, “Dün ABD’nin saldırganlığını gördük. Bu saldırganlığı, 1970’li yıllarda üretilen füzelerle püskürtmeyi başardık. 1990’lı yıllardan başlayarak Amerikan filmlerinde, Rus yapımı silahlar ‘geri kalmış’ gibi gösteriliyor. Bugün, kimin silahının geri kalmış olduğunu görüyoruz” dedi.

Suriye ve Rusya, hava saldırılarında fırlatılan 103 füzenin 71’inin hava savunma sistemleri tarafından imha edildiğini açıklamış, Suriye devlet televizyonu engellenen füzelerin görüntülerini yayımlamıştı.


İLGİLİ HABER: SURİYE: ATILAN FÜZELERİN ÜÇTÜ BİRİ VURULDU

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN