Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Safra Kesesinden 894 Taş Çıkarıldı

Safra Kesesinden 894 Taş Çıkarıldı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
179 views
02 Ocak 2021 - 19:25
Spread the love

 Çayeli ilçesine bağlı Sırt köyünde yaşayan Fatma Canan Arıcan (46), şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine müracaat etti.

Genel cerrahi polikliniğinde yapılan muayene ve tetkiklerin ardından safra kesesinde çok sayıda taş olduğu tespit edilen Arıcan, Doç. Dr. Ahmet Fikret Yücel ve ekibindeki doktorlar Ahmet Karakaya ile Ercan Zengin tarafından kapalı yöntemle ameliyata alındı. Arıcan`ın safra kesesinden 894 taş çıkartıldı.

Doç. Dr. Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, safra kesesinde birden fazla taş olduğunu tespit ettikleri Arıcan`ı, bir hafta rahatlatıcı tedavi uyguladıktan sonra ameliyat ettiklerini söyledi.

Ameliyatın başarılı geçtiğini ifade eden Yücel, “Safra kesesinde 894 parça taşa rastladık. Bu tür ameliyatlar sıklıkla yapılıyor ama genellikle tek ya da 2 ile 5 arasında değişen miktarlarda taş çıkıyor. Bu pek rastlanan bir vaka değil. Bizim de başımıza ilk kez geliyor. Safra kesesinde 894 taş saptanması bizi de şaşırttı. Yaptığımız operasyonlarda ilk kez karşımıza çıktı. Ameliyat sonrası hastamız şikayetlerinden kurtuldu. Şu anda sağlık durumu gayet iyi” dedi.

– “Artık ağrı hissetmiyorum”

Fatma Canan Arıcan ise altı aydır şikayetleri olduğunu ve yemeklerden sonra şikayetlerinin arttığını kaydederek, “Hastaneye başvurdum. Tetkiklerde safra kesemde taş olduğunu öğrendik. Bir haftalık sürecin ardından ameliyat oldum. Artık ağrı hissetmiyorum. Son derece rahatladım” diye konuştu.

Safra kesesinden çıkan taş miktarını duyunca çok şaşırdığını belirten Arıcan, “Bu kadar fazla parça beklemiyordum. Çocuklarım `894 kardeşimiz mi oldu. Eve getirecek misin` diye benimle şakalaşıyorlar. Ben de bu kadar kardeşi bakamayacağımızı söylüyorum” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -