Kuzey Teve

Rusya füze denemesi yaptı!

Rusya füze denemesi yaptı!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
149 views
02 Ocak 2021 - 18:32
Spread the love

Rusya’nın kıtalararası denediği balistik füze ile ilgili ABD’nin önceden haberdar olduğu belirtildi.

Rus haber ajansı Ria Novosti’nin AFP’ye dayandırarak verdiği haberde, Pentagon’dan bir yetkilinin, “Bize bu deneme ile ilgili hafta başında bilgi verildi. Bu beklenmedik bir durum değil” dediğini yazdı.

Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı, “Kapustin Yar” poligonundan ateşlenen test amaçlı kıtalararası balistik RS-12M Topol füzesinin başarılı bir şekilde Kazakistan’daki hedefi vurduğunu açıklamıştı.

ABD’NİN HABERİ VARMIŞ
Rus haber ajansı Ria Novosti’nin AFP’ye dayandırarak verdiği haberde, Pentagon’dan bir yetkilinin, ‘Bize bu deneme ile ilgili hafta başında bilgi verildi. Bu beklenmedik bir durum değil’ dediğini yazdı.  Daha önce Rusya Savunma Bakanlığı, ‘Kapustin Yar’ poligonundan ateşlenen test amaçlı kıtalararası balistik RS-12M Topol füzesinin başarılı bir şekilde Kazakistan’daki hedefi vurduğunu açıklamıştı.

‘PUTİN’İN FARKLI YORUMLAR YAPAN HUKUKÇU EKİBİ VAR’

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya’nın ulusal güvenliğini korumak adına Ukrayna’ya askeri müdahale hakkının olduğunu savunan Devlet Başkanı Vladimir Putin’e ilginç bir göndermede bulundu. Putin’in bu açıklamasını anlamsız bulan Obama, “Görünüşe göre Devlet Başkanı Putin’in farklı yorumlar yapan farklı bir hukukçu ekibi var. Ancak buna kimsenin kandığını düşünmüyorum.” dedi.

Başkent Washington’daki bir ilköğretim okulu ziyareti sırasında konuşan Obama, bir kez daha Moskova’nın uluslararası hukuku çiğnediğine dikkat çekti. Obama, “Açıkçası bunun bir güç işareti olduğunu düşünmüyorum. Rusya’ya yakın olan ülkeler böyle bir müdahaleden dolayı derin kaygı ve şüphe duyuyorlar. Aksine bu durum komşu ülkeleri Rusya’dan daha da uzaklaştıracaktır.” dedi.

Obama, ABD’nin yeni açıkladığı 1 milyar dolarlık yardım paketini de değerlendirdi. Ukrayna’da yapılacak seçimlere ve bu yasal seçimler ile ülkenin kendisini yönetebileceğini ortaya koymasına bir destek amacı taşıdığını söyledi. ABD Kongresi’ne yardım paketine destek olması çağrısı yaptı. Obama, Ulusal Güvenlik Konseyi ile yaptığı toplantılarda da bu konunun ele alındığını dile getirdi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN