Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rusya Albayarak TIRlarını mı vurdu?

Rusya Albayarak TIRlarını mı vurdu?
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
183 views
26 Kasım 2015 - 6:59
Spread the love

 Suriye sınırları içerisinde Rus jetleri tarafından vurulduğu bildirildi.

Kilis’in karşısındaki Suriye’nin Azez ilçesinde Rusya’ya ait olduğu öne sürülen savaş uçaklarının hedef aldığı inşaat malzemeleri taşıyan Suriye TIR’larının bulunduğu konvoydaki 7 TIR şoförünün öldüğü, 10 kişininde yaralandığı bildirildi.  Saldırıda 20 TIR yanarak kül olurken, çok sayıda araçta da maddi hasar meydana geldiği açıklandı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, saat 16.00 sıralarında Azez- Halep yolu üzerinde ilerleyen çimento ve demir yüklü Suriye TIR’larının bulunduğu konvoya, iddiaya göre Rus savaş uçakları tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırıda vurularak alev alev yanan TIR’lardan 7′sinin şoförü öldü, yaralanan 10 kişi ise Azez’deki hastanelere götürüldü. Yanan TIR’lar ise Azez’de bulunan İnsani Yardım Vakfı (İHH) ekiplerinin de desteğiyle söndürüldü.

Bölgedeki muhalif güçlerinin, TIR’ları hedef alan saldırıyı yapan savaş uçaklarının Rusya’ya ait olduğu iddiasına ilişkin Türk yetkililer ise yorum yapmadı.

Bölgede yapılan uygulamaya göre bu tür ihracat malzemeleri Öncüpınar Sınır Kapısı’ndaki gümrük sahasında, Türk plakalı araçlardan Suriye plakalı araçları nakledilip, alıcı tarafından istenen kente götürülüyor.

Olay sonrası İHH yetkilisi Mustafa Özbek, Reuters’a yaptığı açıklamada, “Yangını söndürmeye çalışıyoruz. Kamyonlar bizim değil ve kimin bombaladığı hakkında da bilgimiz yok” dedi. 
TIR’LAR ALBAYARAKLARA AİT İDDİASI
Rusyanın saldırısı sonucu vurulduğu iddia edilen TIR’ların Albayarak ailesine ait olduğu iddi edildi.Rusya’nın bu bölge de bundan sonra saldırılarını artıracağıda gelen bilgiler arasında.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN