Kuzey Teve

RTÜK yeni ceza yöntemi buldu! “Terörü mimikle övmek”

RTÜK yeni ceza yöntemi buldu! “Terörü mimikle övmek”
34 views
21 Aralık 2022 - 12:56
Spread the love

İktidarın sansür aygıtı RTÜK, TELE1, Halk TV ve Fox TV ‘ye ceza yağdırdı. TELE1’e para cezası veren üst kurul, Halk TV için ise yeni bir ceza yöntemi buldu. Kurul “terörün mimikle övüldüğü” gerekçesi ile Halk TV’ye program durdurma ve para cezası verdi.

İktidarın baskı ve sansür aygıtı RTÜK bugün bir kez daha bağımsız yayıncılık yapan kanallara ceza yağdırmak için toplandı. Son cezaları CHP’nin RTÜK üyesi İlhan Taşçı duyurdu.

TELE1’E İKİ PARA CEZASI BİRDEN

İlhan Taşçı, TELE1’de Prof. Dr. Emre Kongar ve TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen ceza hakkında ‘halkın iradesine darbe’ nitelemesi nedeniyle yüzde 3 idari para cezasını verdiğini bildirdi. Taşçı, kurulun TELE1’de Gökmen Karadağ’ın sunduğu Açıkça programı nedeniyle de yüzde 3 para cezası verildiğini söyledi.

YENİ CEZA YÖNTEMİ! “TERÖRÜ MİMİKLE ÖVMEK”

Taşçı, Halk TV’de yayımlanan Medya Mahallesi programına 3 ayrı ceza verildiğini belirterek,  Yayında “terör mimikle övüldüğü” savıyla programın 3 kez durdurulmasına, %3 de para cezasına karar verildi. Aynı programın farklı tarihlerdeki 2 ayrı yayınına da %3 para cezası vererek, RTÜK kendi rekorunu kırdı!” dedi.

FOX TV’ye KADIGİL CEZASI

Taşçı, FOX TV’de İlker Karagöz’ün konuk ettiği TİP Sözcüsü Sera Kadıgil’in AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik “Bir tek gün pazara gitse şu cümleyi kurmaya utanır” sözleri nedeniyle yüzde 3 idari para cezası verdiğini duyurdu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -