Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ROTA 53 DAĞCILIK VE DOĞA SPOR KULUBÜ VERÇENİK DAĞI’NA TIRMANDI

ROTA 53 DAĞCILIK VE DOĞA SPOR KULUBÜ VERÇENİK DAĞI’NA TIRMANDI
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
213 views
11 Ağustos 2021 - 15:27
Spread the love

Rota 53 Dağcılık Doğa Sporları Kulübü Türkiye’nin en zor tırmanış rotalarından  Verçenik Dağına tırmanarak zirve faaliyetlerini  gerçekleştirdi.

Rota 53 Dağcılık Doğa Sporları Kulübü başkanı Hatice Çepni ,en zorlu tırmanışlardan birini verçenik Dağına gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını tüm doğa severleri ,dağcılık ve doğa sporları yapmaya çağırdı.

Rota 53 Dağcılık Doğa Sporları Kulübü başkanı Hatice Çepni , Wikipedia kaynaklarrının bilgilerini şu şekilde aktardı.

“Verçenik Dağı (Üçdoruk), Kuzey Anadolu Dağları‘nın Doğu Karadeniz Bölümü’nde, Kaçkar Dağlarında bulunan 3.711 m yüksekliğinde dağ. Doğu Karadeniz Dağları’nda Kaçkar Dağı‘ndan sonraki ikinci en yüksek zirve, Türkiye’nin sekizinci en yüksek dağı.

 

Verçenik Dağının tırmanışı zorludur, kaya tırmanışı ve teknik malzeme gerektirir. IV+ derece bir yan geçiş kilit noktasıdır. Daha sonra yaklaşık 60m ve IV derece baca çıkışından sonra zirveye ulaşılır. Çıkış rotası fotoğrafta zirvenin solundaki karlı kulvarın bitimine 50m kalıncaya kadar devam eder, sonra kulvarın sağına doğru kilit geçilerek kaya tırmanışı başlar.

Dağın çevresinde çok sayıda göl bulunmaktadır. Dağa çıkış için kamp genellikle Kapılı Göller adı verilen ikiz göllerin kenarına kurulur.”

Rota 53 Dağcılık Doğa Sporları Kulübü başkanı Hatice Çepni

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -