Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE’DE OKULLARDA KORONA VİRÜSÜ VAKALARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

RİZE’DE OKULLARDA KORONA VİRÜSÜ VAKALARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
184 views
24 Eylül 2021 - 12:26
Spread the love

RİZE’DE OKULLARDA KORONA VİRÜSÜ VAKALARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Gençağa Karafazlı –
Rize
6 Eylül itibariyle yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte eğitim kurumlarından korona virüsüne yakalanan öğrenci sayısında artışlar yaşanmaya başladı.

Türkiye genelinde başlayan yüz yüze eğitimle birlikte artan korona virüsü vakaları ile ilgili çeşitli tartışmalarda başladı.
Rize de bazı okul sınıflarında 2 öğrencinin korona virüsü vakası görülmesine karşı sınıf kapatılırken bazı okulların sınıflarında 5 öğrencide vaka tespit edilmesine rağmen sınıfların geç kapatılmasına veliler tepki gösterdi.
Eğitim Sen Rize Şube başkanı Ercan Özay Rize’de durumun ciddi olduğuna dikkat çekti.


Rize’nin Derepazarı ilçesi Âdem Özdemir Anadolu lisesinde 10-A sınıfında 5 öğrencinin korona virüsüne yakalandı. Sınıf kapatıldı.
Rize merkez Ali Metin Kazancı 10. Sınıfında ortaya çıkan 2 korona virüsü vakası sonrası sınıf kapatıldı.
Rize merkez ve ilçelerde bazı okullarda korona virüsü vakalarının her geçen gün artış yaşandığını Rize’de eğitimde son durumun oldukça riskli olduğunu ifade eden Eğitim Sen Rize şube başkanı Ercan Özay;
“Rize de Durum risk oranı yüksek seyrediyor. Her geçen gün vakalarda artışların yaşandığını görüyoruz. Okullarda kapalı sınıflar var. Uzaktan eğitim yapıyorlar.

Bu durumun devam etmesi daha çok sınıfların kapanmasına neden olacak. Yapılması gereken Seyreltilmiş sınıflar ve süresi kısaltılmış dersler olması gerekir.
Bazı okullarda ortaya çıkan vakalar sonrası sınıfların kapatılmadığı şeklinde velilerin şikayetleri var  bu iddialarda araştırılmalı vakanın çıktığı sınıf hemen kapatılmalıdır”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -