Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rize’de ekonomiyi eleştiren Sancaktutan saldırıya uğradı

Rize’de ekonomiyi eleştiren Sancaktutan saldırıya uğradı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
236 views
06 Eylül 2021 - 13:16
Spread the love

2 ay önce ekonomiyi eleştirdiği için ‘hakaretten’ gözaltına alınan Mehmet Ali Sancaktutan, bugün de saldırıya uğradı.

kuzeyteve.com-Özel haber

Yerel medyaya verdiği demeçlerle hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren ve bu nedenle tehdit edildiğini öne süren Mehmet Ali Sancaktutan, bugün saldırıya uğradı.

Saldırı sonrası başından ve bacaklarından darbe alan Sancaktutan ambulansla yeni Rize Devlet Hastanesi aciline kaldırıldı.

an, saldırganların AK Parti tarafından örgütlendiğini öne sürdü.

‘BENİ HEDEF ALANLAR SALDIRDI’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köylüsü Mehmet Ali Sancaktutan, Rize’de bazı yerel haber sitelerine verdiği röportajlarda hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmişti. Verdiği demeçler sonrası gözaltına alınan Sancaktutan, savcılık soruşturması sonrası serbest bırakılmıştı. Akrabaları tarafından tehdit edildiğini iddia eden Sancaktutan, akrabaları hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.
Hastanede tedavi altına alınan Sancaktutan saldırganları AK Parti’nin örgütlediğini iddia etti.

Sancaktutan “Bana saldıranlar daha önce beni sürekli tehdit eden kişilerdir. Ben bunların hakkında suç duyurusunda bulunmuştum ve mahkemeden uzaklaştırma kararı aldırmıştım. Bana 3 kişi ‘neden küfrediyorsun’ diyerek tekme tokat emniyetin önünde saldırdı. Sosyal medyadaki açıklamalarımdan dolayı AK Partililer beni hedef almış, tehdit ediyordu. Savcılık ifademde ‘bana çocuklarıma saldırı olursa bu AK Partililerin işidir’ demiştim” diye konuştu.

‘İNSANLAR DÜŞÜNCELERİNİ SÖYLEMEYECEK Mİ?’

Sancaktutan’a yönelik saldırı sonrası hastane acil servisine giden CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, insanların düşüncelerini açıkladığı için saldırıya uğradığı bir ülkede düşünce ve ifade özgürlüğünden söz etmenin mümkün olmadığını söyledi. Deniz, “Sancaktutan eski AKP’li bir vatandaşımız. Daha önce hükümetin ekonomi politikalarını eleştirmişti ve gözaltına alınmıştı. Ardından tehdit edildiğini bizzat partimize gelerek bizlere anlatmıştı. Sürekli baskı altında olduğunu, köyünden kovulacağını ve saldırıya uğrayacağını söylüyordu. Bu ülkede insanlar bozuk ekonomiyi eleştirmeyecek mi? Bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Sorumluların bir an evvel yargının önüne çıkartılmasını istiyoruz”  dedi.

Daha önce Sancaktutan’ın yayınlanan röportajı:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -