Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Rize, Derepazarı ilçesi AKP’li Belediye Başkanı Kalça 23 Nisan törenlerine katılmadı Cemaat liderinin cenaze törenine katıldı

Rize, Derepazarı ilçesi AKP’li Belediye Başkanı Kalça 23 Nisan törenlerine katılmadı Cemaat liderinin cenaze törenine katıldı
234 views
24 Nisan 2024 - 16:42
Spread the love

Rize’de AKP’li Belediye Başkanı Kalça 23 Nisan törenlerine katılmadı Cemaat liderinin cenaze törenine katıldı. Kalça’nın bu tutumu Atatürk2e hakaretleriyle bilinen eski Rize belediye başkanı Şevki Yılmaz’ı hatırlattı.

GENÇAĞA KARAFAZLI – ÖZEL HABER

AKP’li başkan Şaban Kalça Rize’de 2. Bir Şevki Yılmaz vakası mı?

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan Törenine katılmadı, İsmaailağa Cemaati Lideri Hasan Kılıç’ın cenaze törenine katıldı. Bu törene katılan dikkat çeken bir isim daha vardı o da Rize’nin Derepazarı ilçesi belediye başkanı Şaban Kalça.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. kuruluş yıldönümü ülkenin dört bir yanında törenlerle kutlandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, geçmişte olduğu gibi bu yılda Anıtkabir’deki törene katılmadı.23 Nisan Törenlerine katılmayan bir başka isim ise Rize’nin Derepazarı ilçesi AKP’li belediye başkanı Şaban Kalça oldu.

“AİLEM ADINA KAYITLI “GAYRİ MENKÜL OLDUĞU İSPATLANSIN İSTİFA EDERİM” DEDİ GAYRİMENKÜL ZENGİNİ ÇIKTI”

31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi yerel bir TV de mal varlığıyla ilgili “benim veya ailemin birinin üzerinde herhangi bir arsa vs. olsun bugün adaylıktan istifa ederim” diyen Belediye başkanı olduktan sonra yoksullaştığını söyleyen AKPnin Derepazarı belediye başkanı seçilen Şaban Kalçanın  gayrimenkul zengini olduğunu (17 adet) Kuzeyteve haber ortaya çıkarmıştı. Bu olay sonrası İstifa edeceğini açıklayan Kalça seçildikten sonra sessiz sedasız makam koltuğunu oturdu.

“23 NİSAN TÖRENLERİNE KATILMAYAN AKP Lİ BAŞKAN CEMAAT LİDERİNİN CENAZE TÖRENİNE KATILDI”

O gün bu gündür ortalıkta gözükmeyen Şaban Kalça 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hiç umulmadık bir yerde ortaya çıktı. Hiçbir gerekçe göstermeden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katılmayan Şaban Kalça soluğu İstanbul’da Cumhur Başkanı Erdoğan’ın katıldığı İsmaailağa Cemaati Lideri Hasan Kılıç’ın cenaze törenine katıldı. Cenaze töreninde Erdoğan’ın hemen yanı başında fotoğrafı ortaya çıkan Kalça’nın yerine Derepazarı’nda düzenlenen 23 Nisan törenlerinde yardımcısı Sedat Tüfekçi’nin katıldığı görüldü.

Şaban Kalça’nın bu tavrı Atatürk’e Ağır Hakaretlerle Beddua Eden Şevki Yılmaz’ın Atatürk’ü Anma Törenlerine Gitmemek İçin Sık Sık Rapor Aldığı süreci hatırlatırken Şaban Kalça’nın Derepazarı ilçesine AKP’den aday olması konusunda il örgütünün karşı olduğu ancak Şevki Yılmaz’ın Kalça’nın adaylığı konusunda ısrarcı olduğu iddia edildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaretlerde bulunan Şevki Yılmaz’ın Rize Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde milli bayramlara katılmamak için sık sık rapor aldığı biliniyor. Şevki Yılmaz’ın sürekli bir şekilde Atatürk’ü hedef almasından dolayı Rize Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde müfettiş görevlendirildi. Müfettişlerin hazırladığı raporlara göre Atatürk anıtına gitmeyen , “Şevki Yılmaz, sağlıklı olduğu halde doktora gitmeden gitmiş gibi rapor aldırıyor. Amaç, Atatürk anıtına çelenk koymaya gitmemek.  Doktorun raporları tek tek incelendi. Şevki Yılmaz’ın rapor aldığı günlerde kendisinin İstanbul’da, Ankara’da olduğu belirlenmiştir. Uçak biletleri de raporumuz ekinde yer almıştır. Hemen her ulusal bayram öncesi Şevki Yılmaz’ın törene gitmemek için rapor aldığını belirledik. Sağlık Bakanlığı’na da doktor hakkında işlem yapılması için suç duyurusunda bulunduk. Bu doktor cezalandırıldı. Şevki Yılmaz’ın işi gücü Atatürk’e hakaret etmek olduğu soruşturma sırasında çok belirgin ve belgelerle ortaya koyduk.”

Diğer yandan raporda şu ifadeler yer aldı: 

“Şevki Yılmaz, verdiği emre uymayan vatandaşlara hukuksuz bir biçimde para cezaları yazdırıyor. Atatürk’e hakaret etmekle kalmayıp, kanunlara da uymuyor. Şevki Yılmaz, kendisinin tahsilinin ‘İlahiyat Mühendisi’ olduğunu söylemesine rağmen bu da yalan. Tahsili imam hatip ortaokulu mezunu olduğudur.”

Anlaşılıyor ki Rizeli Şevki yılmaz gitti kendi yerine yeni bir Şevki Yılmaz yaratma çabası içerisine girdi. O isimde Şaban Kalça.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -