Kuzey Teve

Rize SES Faşist İsrail’in ambulans konvoyunu vurmasına tepki gösterdi

Rize SES Faşist İsrail’in ambulans konvoyunu vurmasına tepki gösterdi
57 views
04 Kasım 2023 - 12:54
Spread the love

Rize SES Faşist İsrail’in ambulans konvoyunu vurmasına tepki gösterdi

İsrail, Mısır’ın Refah sınır kapısına gitmek üzere yaralıları taşıyan ambulans konvoyunu Şifa Hastanesi’nden ayrılırken bombaladı. En az 13 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi yaralandı.

Rize sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası (SES) saldırıyı “Savaşta bile dokunulmaz olan hastanelere, ambulanslara yönelik savaş suçlarına devam edilmesini kınıyoruz” açıklaması yaptı

Gençağa KARAFAZLI-

İsrail ordusu abluka altındaki Gazze Şeridi’nde binlerce hasta ve sivilin bulunduğu Şifa Hastanesi yerleşkesinin giriş kısmını vurdu. Bombalama Mısır’da tedavi görmek üzere yaralıları taşıyan ambulans konvoyunun yola çıkacağı sırada gerçekleşti. Şifa Hastanesi’ne düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 13 kişi yaşamını yitirdi, 26 kişi yaralandı.

“YAŞAMAK VE YAŞATMAK İSTİYORUZ”

Rize ses il temsilcisi Trabzon yönetim kurulu üyesi ses kadın sekreteri Deniz Göktaş Çelebi, Faşist İsrail devletinin saldırılarına tepki gösterdi. Çelebi, “İsrail devleti tarafından Gazze’de ağır yaralı hastaları taşıyan ambulans konvoyuna yönelik saldırı düzenlendiği ve yaşamını yitirenlerin olduğu haberleri basına düştü. Savaşta bile dokunulmaz olan hastanelere, ambulanslara yönelik savaş suçlarına devam edilmesini kınıyoruz.

Yaşamak ve yaşatmak istiyoruz şiarı ile hareket eden SES’liler olarak barış talebi ile sokaklara çıkan, eylem yapan İsrail halkı ve savaş nedeniyle perişan olan mazlum Gazze halkının tarafındayız. Bir kez daha savaş bir halk sağlığı sorunudur diyoruz. Savaşın kazanını, barışın kaybedeni olmaz. Ülkemizde, Ortadoğu’da ve tüm dünyada barış mücadelesini yükseltelim”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -