Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

RİZE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI “20 YAŞINDA DELTA VARYANTI HASTAMIZ VAR”

RİZE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI “20 YAŞINDA DELTA VARYANTI HASTAMIZ VAR”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
175 views
09 Ağustos 2021 - 13:57
Spread the love

Rize İl Sağlık Müdürlüğü, Rize ilinde  kovit-19 delta varyantı nedeniyle yoğun bakımda 20 yaşlarda bile hastalar bulunduğunu açıklayarak vatandaşları aşı olmaları konusunda uyarıda bulundu.

Gençağa Karafazlı –

Öte yandan Rize İl Sağlık müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada  aşılarla ilgili randevu konusunda “Aşılar tedarik edildi ve randevusuz dönem yeniden başlıyor!” denildi.

Konuyla ilgili, Rize İl Sağlık müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, “Yarından itibaren (09 Ağustos 2021 Pazartesi) kovid aşılarımız ilimiz genelinde tüm sağlık tesislerimizde randevusuz olarak da yapılacaktır. Son günlerde ilimiz genelinde kovid-19 vaka sayıları hızlı bir şekilde artışa geçmiştir.

“ETKİN BİR KISITLAMA OLMAMASINDAN DOLAYI VAKALAR ARTIYOR”

Bu durum hastanelerimizde ve yoğun bakımlarımızda hasta sayılarına da ciddi manada yansımıştır. Bu hastalarımızın neredeyse yüzde 90’dan fazlasının ya hiç aşı olmamış ya da aşısını tamamlamamış kişilerden oluştuğunu görmekteyiz. Ayrıca ne yazık ki ilimiz genelinde de hakim olan kovid formunun delta varyantı olduğu ve gençlerde dahi ağır seyrettiğini üzülerek görmekteyiz. Bununla beraber toplumsal hayatta neredeyse pandemiye yönelik etkin bir kısıtlamanın olmaması, özellikle düğün, kafeterya, lokanta vb. toplu yerlerde maskeye dahi yeterince dikkat edilmeksizin bulunulması, toplumsal hareketliliğin aşırı artması, aktif tarım sezonunun yaşanıyor olması gibi birçok sebeple virüs hızla yayılım sürecine girmiştir.

“RANDEVUSUZ AŞILAMA  BAŞLATIYORUZ”

Virüse karşı halen elimizdeki tek ve en etkili güç olan aşı fırsatını asla kaçırmamalıyız. Çünkü net bir şekilde biliyoruz ki artık virüs hiç aşısını olmayan veya tamamlamayanlar arasında hızla yayılmakta ve ne yazık ki oldukça da ağır seyir göstermektedir. Bu sebepledir ki; henüz 20’li yaşlarda dahi yoğun bakımda hastalarımızın olması bizi çok derinden üzmektedir. Bir an önce zaman kaybetmeksizin aşı hakkı olan ama henüz aşısını olmamış ya da ikinci veya üçüncü doz aşısının zamanı geldiği halde herhangi bir sebeple olamamış tüm vatandaşlarımızı vakit geçirmeksizin aşı olmaya davet ediyoruz. Bu süreçte vatandaşımızın aşıya kolay erişebilmeleri, sıkıntı, zorluk yaşamamaları için önceden olduğu gibi yarından (09 Ağustos 2021 Pazartesi) itibaren kovid aşılarımız ilimiz genelinde tüm sağlık tesislerimizde randevusuz olarak da yapılacaktır. Dolayısıyla aşı olacak vatandaşlarımızın randevu tarihi bekleyip zaman kaybetmelerine gerek yoktur. Bu anlamda gerekli tüm aşılarımız tedarik edilmiştir.” denildi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -