Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

“RİZE MÜFTÜLÜĞÜNDE GÖREVLİ ŞUBE MÜDÜRÜNDEN KUR’AN KURSU HOCASINA MOBBİNG İDDİASI”

“RİZE MÜFTÜLÜĞÜNDE GÖREVLİ ŞUBE MÜDÜRÜNDEN KUR’AN KURSU HOCASINA MOBBİNG İDDİASI”
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
226 views
25 Eylül 2021 - 10:11
Spread the love

Rize il müftülüğünde görevli Kur’an kurslarından sorumlu şube müdürü Kur’an kursunda görevli kadın hocaya mobbing uyguladığı iddiasıyla hakkında soruşturma açıldı görev yeri değiştirildi.

“MÜFTÜLÜKTE GÖREVLİ ŞUBE MÜDÜRÜNDEN KUR’AN KURSU HOCASINA MOBBİNG İDDİASI”

kuzeyteve.com- özel haber –

Rize il müftülüğünde görevli Kur’an kurslarından sorumlu şube müdürü Y.E. KÜÇÜK Kur’an kursunda görevli kadın bir hocayı düzenledikleri bir toplantıya geç katıldığı için (mobbing) azarladığı ardından müftülüğün whatsapp gurubundan eleştirdiği için hakkında soruşturma açıldı.

İl müftülüğü yetkilileri diyanet işleri başkanlığından iddiaların soruşturulması için müfettiş istediklerini soruşturma sonrası şube müdürünün görev yerinin değiştirildiğini belirtirken Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, soruşturulması gereken ciddi bir konunun olmadığını il müftülüğün diyanet işleri başkanlığından müfettiş istetmesinde doğru bulmadıklarını söyledi.

“TOPLANTİYA GEÇ GELEN HOCAYI AZARLADI”

Diyanet işleri başkanlığının iddialarla ilgili soruşturma başlatmasını değerlendiren Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt şunları söyledi.

Rize il müftülüğünde hac işleri ile görevli şube müdürü Yunus Emre KÜÇÜK geçen hafta musiki sınavı için Kur’an kursu hocalarına saat 14.00 de müftülükte olunması çağrısında bulundu sınava girecekler zamanında gelirken Kur’an kursu hocası “….” 1 saat gecikmeli geldi.

Şube müdürümüz Yunus Emre KÜÇÜK diğer kadınlar tepki gösterir düşüncesi ile orada bu geç gelen hocamıza, neden zamanında gelmediğini herkesin işi ve zaman sorunu olduğu şeklinde orada serzenişte bulundu ve kızdı.

“HAC İŞLERİNDEN SORUMLU MÜDÜR OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ”

Kadın hocamız bu duruma tepki göstererek il müftümüz Ali Naci Çakmakçı’ya şikâyette bulundu. Şikâyet sonrası il müftüsü Çakmakçı bir rapor hazırlayarak diyanet işleri başkanlığından olayın soruşturulması için müfettiş görevlendirilmesini talep etti ve müfettiş geldi soruşturmasını tamamladı gitti.

Bu arada Kur’an kurslarından sorumlu şube müdürü, olan Yunus Emre KÜÇÜK bu görevinden alınarak hac işlerinden sorumlu olarak görevlendirildi.”

“İSMİ DAİRE BAŞKANLIĞINA GEÇİYORDU HARCAMAYA ÇALIŞTILAR”

Yaptığı araştırma sonrası Yunus Emre KÜÇÜK’un babasının daha önce müftü olduğunu öğrenen Turüt, “Bu mudur beyin daha önceden babası müftü. Yani Ankara’da adamları var. Müdür Bey’in ismi daire başkanlığına geçiyor, Rize müftülüğün ’de bir grup ise Küçük ’u harcamak istiyor. Bunu fırsat bildiler bu uygun bir davranış değil. Keşke il müftümüz her iki tarafı çağırıp konuştuktan sonra kararını verseydi”

“TRABZON’DA FETÖ SORUŞTURMASINDAN AKLANDI”

Şube müdürünün Trabzon’da daha önceden FETÖ soruşturmasında açığa alındığı ancak aklanıp göreve döndüğünü de belirten Hasan Türut, şube müdürü küçük, un eşinin de Trabzon’da Kur’an hkursu hocası olduğunu ve tayin istediğini ancak FETÖ soruşturması gerekçesiyle tayının engellendiği dile getirerek sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Yunus Emre KÜÇÜK daha önceden FETÖ soruşturması geçirdi ve aklandı göreve döndü, Trabzonlu ve eşide Trabzon’da Ortahisar’da kuran kursu öğretmeni. Trabzon’a tayin istedi ama bir türlü gidemiyor Diyanet bu tayına FETÖ soruşturması gerekçesi ile sıcak bakmıyor.

Sonuç olarak il müftülüğünün teknik bir hatası sonrası böyle bir soruşturmanın açılmasına neden olmuş. Gerçek anlamda ortada ciddi bir sorunun olduğunu söylememiz mümkün değildir.” Dedi.

Şimdi merak edilen konu ise müfettişlerin soruşturmasının sonucundan ne karar çıkacağı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -