Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

PYD, Davutoğlu’nun suçlamasını reddetti

PYD, Davutoğlu’nun suçlamasını reddetti
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
155 views
03 Ocak 2021 - 12:07
Spread the love

 PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Ankara patlamasından YPG’yi sorumlu tutmasına dair “gerçeklikle alakası olmadığını ve patlamayla hiçbir güçlerinin alakası olmadığını” söyledi.

PYD Eşbaşkanı Salih Müslim, Skynes Arabî televizyonuna katılarak Başbakan Davutoğlu’nu yalanladı. Başbakan Davutoğlu’nun açıklama yaptığı dakikalarda televizyona açıklama yapan Müslim, Salih Neccar olarak kimliği açıklanan ve YPG militanı olarak gösterilen şahsın kendileri ile alakası olmadığını ifade ederek, Ankara patlaması ile ilgili ne kendilerinin ne de YPG’nin alakasının olmadığını söyledi. Müslim, Davutoğlu’nun açıklamalarının gerçeği yansıtmadığının altını çizdi.

Müslim, İMC TV’ye yaptığı açıklamada ise “Bu suçlamanın nedeni Suriye’ye müdahale için bir hazırlık yapmaktır. Suçlamanın nedeni  budur. Yapılan saldırıyla, Davutoğlu’nun açıkladığı isimle hiçbir ilgimiz yoktur” ifadelerini kullandı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün düzenlediği basın toplantısında, bombalı saldırının PYD’nin silahlı kanadı YPG mensubu Salih Neccar tarafından gerçekleştirildiğini belirtmişti.

Fransız haber ajansı AFP’nin, resmi Twitter hesabından duyurduğu son dakika haberine göre Müslim, bu iddiayı kabul etmedi.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -