Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Prof. Dr. Mustafa Öztürkün, Kuran-ı Kerim hakkında yaptığı konuşma linç yarattı..

Prof. Dr. Mustafa Öztürkün, Kuran-ı Kerim hakkında yaptığı konuşma linç yarattı..
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
223 views
02 Ocak 2021 - 21:56
Spread the love

 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün, Kur’an-ı Kerim hakkında yaptığı konuşma linç yarattı. Kuran’ın değiştirildiğini savunan Öztürk, gelen tepkilerin ardından üniversiteden emekliliğini istedi.

İlahiyatçı Prof. Mustafa Öztürk, Kur’an-ı Kerim ayetlerinden örnekler verip değiştirildiğini savunarak, “Bu Kur’an, Allah’ın kitabı olamaz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde Öztürk, değiştirilen ifadelerin olduğu iddia ederek, “Kur’an’da 23 sene Velid bin Mugire aşağı Asbil Vahil yukarı deyip bütün kadrajını Hicaz-Taif-Medine’ye sıkıştırmış ve insanlığa son söyleyeceği sözün çapı oradaki 3-5 lavuk müşrik. Ve o müşriğe Kur’an’da öyle küfürler var ki. Bir tanesini okuyayım mı size Kalem Suresi… (Hem kel hem fodul ve p.ç)” ifadesini kullandı.

Ayetler için böyle yazılmamalı diyen Öztürk “Bu Allah dili olabilir mi” diye sordu. Öztürk’ün bu sözleri üzerine sosyal medyada büyük tepkiler yükseldi.

Saadet Partili Ali Öztürk, sosyal medya hesabından tartışmayla ilgili “Mustafa Öztürk hoca Müslüman Engizisyonuna yenildi ve emekliliğini istedi. Oysa 13 asır öncesinden beri var olan ‘Kur’an hem mana hem lafın olarak mı yoksa sadece mana olarak mı vahyolunmuştur?’ tartışmasında görüşlerden birini ifade etmişti. Konuşabilmeliydi. Tahammül edilemedi” diye yazdı.

Öztürk açıklamasının devamında, “Hocanın hatası 13 asırlık bir ilahiyat tartışmasını nahoş bir üslupla ve akademik olmayan bir ortamda tartışması. Yoksa tartışma 1300 yıllık. Linç edilmesi gerekmezdi” ifadelerini kullandı.

İşte tartışma yaratan o sözler:

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -