Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

PERŞEMBE HALKI DOĞANIN TALANINA KARŞI

PERŞEMBE HALKI DOĞANIN TALANINA KARŞI
77 views
04 Haziran 2024 - 12:35
Spread the love

 

COŞKUN ÖZBUCAK

Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri adına açıklama yapan Mihrigül Aydın, “Gelişmiş ülkelerdeki gibi sahillerimizin her köşesinden denize girme özgürlüğümüz olmalı. Mavisi ve yeşiliyle cennet olan güzel Perşembemizin doğal, bakir güzelliği asla bozulmamalı ve betonlaşmamalı.” dedi.

(ORDU) Ordu Perşembe ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kıyı ve deniz dolgusu projesine Ordu Çevre Derneği ve Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri birlikte Ordu İdare Mahkemesi’ne açtıkları davanın bilirkişi heyeti incelemesi yapıldı. Üniversite öğretim görevlilerinden oluşan heyet, hakim eşliğinde Perşembe halkının da katıldığı incelemesinde tarafların iddialarını dinledi. Bilir kişi heyeti 1 ay içinde hazırlayacakları inceleme raporunu mahkemeye sunacaklar.

Heyet raporu sonrası mahkemenin belirleyeceği tarihte duruşma gerçekleştirilecek. Deniz ve kıyı dolgusu projesi inceleme sonrası Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri adına açıklama yapan Mihrigül Aydın, “Gelişmiş ülkelerdeki gibi sahillerimizin her köşesinden denize girme özgürlüğümüz olmalı. Mavisi ve yeşiliyle cennet olan güzel Perşembemizin doğal, bakir güzelliği asla bozulmamalı ve betonlaşmamalı.” dedi. Sahili olmayan şehir istemiyoruz Açıklamasında Perşembe ilçesi için sahilin önemli olduğunu vurgulayan Aydın, “Samsun gibi sahili olmayan, betonlaşmış bir şehir asla istemiyoruz.

İstanbul’dan gelen, dünya vatandaşı olan dostlarımız profesör bilim ve hukuk insanlarını ağırladık bu hafta sonu, doğal olan bu sahil şeridine hayran kaldılar. Lütfen ama lütfen kentimize dokunulmasın, doğal güzelliğimiz, balıklarımızın florası bozulmasın istiyoruz. İstiyoruz ki öncelikle arıtma tesisi kurulsun ve tüm kıyılarımızdan denize girebilelim, tıpkı çocukluğumuzdaki gibi. Öncelikler belirlenmeli Var olan kaynaklarımızı, bütçemizi, rant için değil gerçek ihtiyaçlarımız için kullanmalıyız. Burada da görüldüğü gibi denizi doldurup, betonlaştırıp otopark gibi amaçlar için kullanmanın son derece plansız ve çevre katline yol açtığı da oldukça net ve açıktır. Sonuç olarak sahilimiz betonlaşmasın, doğal güzelliği bozulmasın.” çağrısı yaptı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -