Kuzey Teve

Perinçek’e tepki onları HDP’li yaptı

Perinçek’e tepki onları HDP’li yaptı
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
46 views
03 Ocak 2021 - 12:22
Spread the love

 Perinçek’in ‘HDP’yi kapattıracağım’ açıklamasına tepki göstererek Vatan Partisi’nden istifa eden il ve ilçe yöneticileri ‘Kürt sorunun çözümü’ için HDP’ye katılacaklarını açıkladı.

Remzi BUDANCİR


POLİTİKA – Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’in HDP’yi ‘terör örgütü olarak’ nitelendirerek, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde HDP’yi kapattıracağına yönelik söylemleri Diyarbakır, Batman ve Mardin il ve ilçe yönetimlerinde istifaları beraberinde getirmişti. İstifa edenler arasında bulunan Vatan Partisi Diyarbakır İl Başkanı Selahattin Gönül, istifa gerekçelerini açıklayarak, Perinçek’in söylemlerinden rahatsızlık duyduklarını belirtmişti. Gönül, oyunu da HDP’ye vereceğini açıklamıştı.

Vatan Partisi’nden istifa eden il ve ilçe yöneticileri yarın HDP Diyarbakır İl örgütünü ziyaret edecek. Saat 11.00’de yapılacağı duyurulan görüşmeye HDP yönetiminin yanı sıra istifa eden Vatan Partililer de katılacak.

HDP’YE KATILACAKLAR

Artı Gerçek’e konuşan Vatan Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanlığı görevinden istifa eden Selahattin Gönül, HDP’ye katılacaklarını söyledi. Yarın HDP Diyarbakır İl Örgütü’nü ziyaret edeceklerini belirten Gönül, “İstifa eden arkadaşları topluyoruz. Yarın 5 arkadaş ile birlikte HDP’ye gideceğiz. Saat 11.00’de bir görüşmemiz olacak. Görüşme yaptıktan sonra hafta içi veya hafta sonu 90’ın üzerinde kişi ile birlikte HDP’ye katılım sağlayacağız” dedi.

 “KÜRT SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN HDP DİYORUZ”

Gönül, Vatan Partisi’nden istifa etmelerinin ardından HDP’nin kendilerini ziyaret ettiğini söyledi. Gönül, HDP’ye katılma gerekçelerini “Biz Kürt sorunun çözümünden yana tavır aldığımız için HDP diyoruz” sözleri ile ifade etti. Sadece Diyarbakır’dan katılım olmayacağını belirten Gönül, “Diğer il ve ilçe teşkilatlarında istifa eden parti yöneticilerimizle görüşeceğiz. O arkadaşlarla görüşme yaptıktan sonra aldığımız kararı açıklayacağız” diye anlattı.

Gönül son olarak, istifalarının ardından Vatan Partisi Diyarbakır İl Örgütü’nde sadece iki kişinin kaldığını belirtti. (ARTI GERÇEK)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -