Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Partisini Kiraya Veren Biri Bize Milli Görüşçülük Taslayamaz

Partisini Kiraya Veren Biri Bize Milli Görüşçülük Taslayamaz
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
178 views
18 Mart 2014 - 12:30
Spread the love

Hasan Uzun’un Saadet Partisi’nin İl Başkanı Olduğunu Yeni Fark Ettiğini Belirten AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar Partisini Kiraya Veren Bir İl Başkanı Bize Milli Görüşçülük Taslayamaz Dedi.

Çay TV’de katıldığı programda SP ile başkanı Hasan Uzun’un eleştirilerinden, anket sonuçlarına ve hizmet anlayışının eleştirilmesine kadar bir çok soruya cevap veren AK Parti il başkanı Hikmet Ayar anket sonuçlarını tekrar ederek ” şu anda yüzde 64′ün üzerindeyiz ve yüzde 70′in üzerine çıkacağız. Bu yalansa ben bu yalanı tekrar ediyorum. 30 Mart akşamı bu söylediklerimi lütfen yayınlayın” dedi.

“Kendine Ve Partisine Hakim Olsun”

Saadet Partisi il başkanı Hasan Uzun’u yıllardır tanıdığını söyleyen AK Parti Rize il başkanı Hikmet Ayar dünkü açıklamalara kadar kendisinin il başkanı olduğunu fark edemediğini vurgulayarak ” hasan bey Saadet Partisi’nin il başkanıymış. Onu bilmiyordum, çünkü biz 3-4 aydır siyaset yapıyoruz. Partisini kiraya mı verdi diye düşünüyorum, ortalıklarda görünmüyordu. Parti adına başkaları konuşuyordu. Bu tür polemiklere cevap vermek gibi bir tarzım yok ama şu kadarını söyleyeyim: partisini bir çeşit kiraya vermiş bir il başkanı bize milli görüşçülük taslayamaz. Önce üreticiden almış olduğu çay paralarını versin partisine hakim olsun ondan sonra gelsin konuşalım” dedi.

“Bakanımız Aynı Zamanda Milletvekilimizdir”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile vali beyin programlarda olmasının son derece normal olduğunu söyleyen Hikmet Ayar; ” bu programlar protokol programıdır. vali beyin buralarda olmasını eleştirmek son derece yanlıştır. Kaldı ki sayın bakanımız aynı zaman da Rize milletvekilidir ve seçim çalışmalarına katılması son derece doğaldır” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar :” Sayın valim bakanla seçim çalışmasına mı katılmış. Sayın bakan devletin bakanıdır. Sayın vali devlet protokolünün olduğu yerlerde bakanın yanında olmayacak mı bunlar devlet protokolüdür. Bu tür yerlerde biz kendimizi geri çekiyoruz. Diğer bürokrat arkadaşlar adaylarımızla bir yerlerde karşılaşmıştır, selamlaşmıştır onu ben bilemem. Örneğin Temel Kotil bir iki saat Rize’de kalmıştır ben de bir yemekte kendisi ile konuştum. Herhangi bir seçim çalışması için Rize’ye gelmemiştir. Belki bir sokakta bir yerden bir yere giderken bir adayımızla birlikte gitmiştir.” İfadelerini kullandı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -