Kuzey Teve

PARALEL YAPIYA GEREKEN CEVAP MEYDANLARDA VERİLECEK

PARALEL YAPIYA GEREKEN CEVAP MEYDANLARDA VERİLECEK
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
170 views
09 Şubat 2014 - 15:16
Spread the love

 Başbakan Erdoğan, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı temel atma töreninde yaptığı konuşmada sert ifadeler kullandı. Erdoğan, “Kapınıza gelip ‘AK Parti’ye oy vermeyin’ diyenlere, ‘Gidin partinizi kurun’ cevabını veriniz” dedi


İŞTE ERDOĞAN’IN KONUŞMASI

2005 yılında 25 kilometre olan raylı sistem uzunluğunu bugün 141 kilometreye ulaştırdık.  94 öncesinde İstanbul 5 sene CHP’deydi. Sorun kaç kilometre metre yapmışlar? Sadece temel atmışlardır.  

Günde 1 milyon kişinin yararlanacağı hattın devreye girmesi ile Mecidiyeköy Mahmutbey arası 27 dakika olacak.

Bilhassa raylı sistemdeki çalışmalarımızın hayata geçmesiyle İstanbul dünyada örnek bir şehir haline gelecek. Bugün Londra’da merkeze gidemezsiniz. Aynı şekilde Paris…

 

“TOPLU TAŞIMA KÜLTÜRÜNÜ YAYGINLAŞTIRACAĞIZ”

Temelini attığımız 18 kilometrelik metro hattı İstanbul’daki metro zincirinin son değil yeni bir halkasıdır. Toplu taşıma kültürünü yaygınlaştıracağız. İstasyonlarımızda katlı otoparklar yaygınlaştırılacak. Metro hatlarının devreye girmesiyle trafiğimiz rahatlayacak. Bu büyük hizmetlerin İstanbulumuza bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Başka Büyükşehir Belediye Başkanımızı kutluyorum. Her zaman söylüyorum İstanbul ’dir, İstanbul Batı medeniyetinin de Doğu medeniyetinin de kalbidir. Böyle bir şehre hizmet etmek sadece siyasetle teknik bilgiyle mümkün olamaz. Bu şehre aşkla, tutkuyla bağlı değilseniz onu anlayamazsınız. Benim İstanbul sevdamı anlatmama gerek yok sanıyorum.

Kardeşlerim işte susuzluk… O yıllarda İstanbul’umuz ne durumdaydı hatırlayın. Gidip bidonlarla su taşıyorduk. Yollarda yürüyebiliyor muyduk? Biz geldik yollar asfaltlarla buluştu. Deneyimimiz buna yetiyor. Bu iş bizim işimiz. O yıllarda İstanbulumuz ne durumdaydı hatırlayın. Kentsel dönüşümle gecekondulardan kurtularak modern binalara kavuşmasını istiyoruz.

“BU ŞEHRİ ÇÖPE BOĞDULAR”

Geçmişte bu şehri anlayamayanlar İstanbul’a çok zarar verdiler. Bu şehri gecekondulara mahkum ettiler. Bu şehri çöpe boğdular. Bu şehir adeta kimliksiz bir köy gibi yönetilmeye çalıştı. Onun için bu şehir o yöneticileri bünyesinden attı. Biz İstanbul’u CHP’den aldık. Bugün ilk sandığa gidecek gençlerimiz o zaman yoktular. Onlar İstanbul’daki çöplükleri bilmiyor olabilirler. Onlar İstanbul’un susuzluğunu bilmiyor olabilirler. Onlar hava kirliliğini bilmiyor olabilirler. Onlar Ümraniye’de çöplüğün nasıl patladığını 39 kişinin öldüğünü bilmiyor olabilirler.

“İZMİR BİNALİ YILDIRIM’A MECBUR”

Bugün İzmir’de modern çöp depolama olmadığını biliyor musunuz? Hala vahşi çöp depolaması yapılıyor. Onun için orası da Ak belediyeye muhtaç, Binali Yıldırım’a muhtaç. Bu iş bizim işimiz. Bu işi biz başarırız.  

“LÜTFEN SİGARALARINIZI BIRAKIN”

Bir hanımefendi ‘Kocam sigara içiyor buradan söyleyin de bıraksın’ dedi. Ben de sigara içen beylere diyorum ki lütfen sigaralarınızı bırakın, hanımlarınızı rahatsız etmeyin. Biz halkımızı çok seviyoruz dolayısıyla zarar görmesini istemiyoruz.

“İSTANBUL’DA YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR”

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Topbaş 2004′ten beri AK Parti çatısı altında aynı aşkla hizmet vermeye devam ediyorlar. İnşallah 30 Mart’tan sonra bu hizmetler daha da çeşitlenerek devam edecek. Çünkü İstanbul’da yapacağımız daha çok iş var.

“NE KADAR ÇABUK DOST OLDUNUZ?”

Biliyorsunuz bir paralel yapı çıktı ortaya. Bir kısım yargıda bir kısım emniyette işbirliği yapmak suretiyle işadamlarımıza yönelik adımlar attılar. 3. havalimanını, 5 ortak olarak bu ihaleyi aldılar. Bu CHP’nin  bir tanesinin adını veremedi. O girişimcimiz oraya ne devletin ne de senin atamanla gelmedi. O girişimcimiz oraya oranın üyesi olanların oylarıyla geldi. Onlar getirdiler onlar alırlar. Senin demenle bu girişimcimiz ayrılmaz. Demokrasi budur. Ama bu adam demokrasiyi bilmiyor ki. Bunlar sandıkta netice alamayınca sokaklara dökülüyorlar. Şimdi de paralel yapılanmayla birlikte çalışıyorlar. Ne kadar çabuk dost oldunuz? Bu CHP insanın kıymetini bilmez. bunlar bu ülkede kaymak takımının temsilcileridir.

“KANALİSTANBUL İHALESİ KISA ZAMANDA YAPILACAK”

Şimdi 3. Köprü’yü yapıyoruz. İnşallah kuleler bitecek. Ama burada 4 gidiş 4 geliş olacak. Bu da dünyanın sayılı asma köprülerinden olacak. İstanbul’a bu yakışır. Buranın da maliyeti 2,5 milyar dolar. Buna da devlet olarak para vermiyoruz. Yapacak, işletecek. Günde 150 bin kişi Marmaray’ı kullanıyor. Şimdi de Kanal İstanbul’u yapacağız. Kısa zamanda ihaleyi yapacağız. İstanbul’u küresel ve bölgesel merkez haline getirecek projelerimiz var.

11 yıldır biz eser üretiyoruz, onlar bize taş atıyor. Maalesef 11 yıldır bazı çevreler bize çelme takmanın mücadelesini veriyor. 11 yıldır hizmet üretiyoruz onlar sadece hakaret ediyorlar. 11 yıldır Türkiye’yi büyütmek için garet ediyoruz onlar bizi de Türkiye’yi de paçasından tutup aşağı çekmeye çalışıyorlar. Biz mazlumlar, AB dedikçe Türkiye’yi içine kapatmanın küçültmenin mücadelesi içinde bulunuyorlar. Bizi yıpratmak için ellerinden geleni yaptılar.

PARALEL DEVLETİN UŞAKLARIN BİRİ ÇIKMIŞ ‘AK PARTİ KAPATILMALI’ DİYOR”

İnanın bizi ülkeyi sevindiren ne varsa bunları üzüyor. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Bizi bu yoldan koparmak için her yolu her yöntemi denediler. Bizi engellemek için bizi yıpratmak için ellerinden geleni yaptılar. Partimizi kapatmaya tevessül ettiler. Birileri çıkmış kenarlarında köşelerinde bu paralel devletin uşaklarından bir tanesi çıkmış, ‘AK Parti kapatılmalı’ diyor. Önüne de bunun bir “Prof” koymuşlar. Senin aldığın ilim buysa biz batmışız. Senin demokrasi anlayışın buysa biz batmışız.

“PARTİMİZ İÇİNDEN İHANET EDENLER ÇIKTI”

Partimizin içinden de bazı ihanet edenler çıktı. Ne yazık ki olumsuz oy kullandılar. 330’u bulamadığımız için anayasa değişikliği reformuna o madde giremedi. Eğer girmiş olsaydı parti  kapatılması gibi bir şey kalmayacaktı. Biz başta Allah’a sonra sizlere güvendik.

Gezi Parkı dediler sokakları ateşe verdiler. Ama siz 1,5 milyon İstanbullu geldiniz Kazlıçeşme’ye gereken dersi verdiniz.

PARALEL YAPIYA GEREKEN CEVAP MEYDANLARDA VERİLECEK  

Bu paralel yapıya gerekli cevap meydanlarda verilecek. Bizim birliğimizi bozmaya bunların gücü yetmeyecek. Türkiye’nin milli kurumlarını hedef aldılar. Çözüm sürecini, milli birlik ve kardeşlik projemizi hedef aldılar. 1 yılı aşkın süredir şehit gelmiyor. Bunlar şehitlerimiz üzerinden prim yapıyorlar. Şimdi de rüşvet, yolsuzluk iftirası atarak, internetteki düzenlemeyi bahane ederek, demokrasiye, milli iradeye kast etmeye başladılar. Bu 17 Aralık sürecinde kimlerin kimlerle iş tuttuğuna dikkat etmenizi sizden rica ediyorum. Yolsuzluk ve rüşveti dilinden düşürmeyen kimler? Rüşvet bir memurla sivilin iş tutuması demektir. Yolsuzluğa gelince, karşısında en büyük güç biz olduk. Bu paralel örgütün için TÜSİAD’da var. Eyy TÜSİAD sen üretimini yapsana. Bakkal dükkanı nasıl kontrol ediliyorsa sen de (TÜSİAD) öyle kontrol edileceksin. Bundan önce bu duruma alışmamışlardı.  Bu hükümet yolsuzlukların hükümeti olsaydı milli gelir 800 milyar dolara çıkar mıydı?

CHP VE MHP’Yİ PARMAĞINDA OYNATIYOR  

Bu ittifakın içinde bir örgüt daha var kökü dışarıda olan bu örgüt Türkiye’nin çıkarlarını hedef alıyor. Arkasına aldığı bazı uluslarası çevrelerin desteğiyle CHP ve MHP’yi parmağında oynatıyor. Türkiye kaybetmiş, yara almış…Bunların umurunda değil. Ey CHP senin bu paralel örgütle ne işin var. Bu paralel örgüte savaş açan sen değil miydin? Bu paralel örgütün başını sahtekarlıkla suçlayan sen değil miydin? Niye bu kadar yakınlaştınız? Nasıl oldu da aynı yolun yolcusu oldunuz? Sizi bir araya getiren, yoldaş yapan ne? CHP bu örgütün samimi mensupların oy alabileceğiniz zannediyorsa fena halde yanılıyor. Bu örgütün tabanı demeyeceğim… O temiz insanlar bu yapılanlardan çok rahatsız. Bu paralel örgüt CHP’yi ele geçirmiş olabilir ama benim samimi kardeşlerim bu oyuna gelmez bu çirkin ittifaka asla prim vermez. Yanlış hesap yapıyorlar. CHP de o paralel örgüt de 30 mart’ta bu milletten gereken cevabı alacak. 

O KASET SEBEBİYLE CHP’NİN BAŞINA GELDİ  

Sayın Baykal’la ilgili o çirkin  sergileyen de bu yapıydı. Ulaştırma Bakanıma dedim ki bunu hemen durdurun. Yarım saat içinde durduruldu. O kaset sebebiyle bu genel müdür bu partinin başına geldi. Yanındaki yardımlarından biri içinde kaset yayınlandı, biz durdurduk. Paralel yapı bunları yaparken bunları nasıl savunuyorlar anlamıyorum. Sizin milli değerlere saygınız yok mu? Bu düzenlemeye karşı çıkmayı ne ile izah ediyorsunuz. Dün bir grup Taksim’e çıktı.

 YOLUYLA HESABINI SORACAĞIZ  

Birileri yasayı anlamadan, dinlemeden, edepsiz görüntülere dokunma diyerek sokağa çıkıyor bu paralel yapı onları destekliyor. Allah ıslah etsin diyorum. Devletin kılcal damarlarna sızmaya çalışan bu örgüte biz müsaade etmeyeceğiz. İçine düştükleri ahlaksızlık batağı, ihanet tuzağı bunları zaten bitirecek. Biz de yargı yoluyla yaptıkları ajanlığın, casusluğun hesabını soracağız. 30 Mart seçimleri Türkiye için hayati önem arz ediyor. Aynı zamanda AK Parti’nin iktidar gücünü siz artıracaksınız. Bu seçimin böyle bir özelliği var. 

“GİDİN PARTİNİZİ KURUN”

30 Mart’ta milletim adeta haykıracak. Demokrasiye kast edenleri sandığa gömecek ben buna inanıyorum. Bir çağrı yapmak istiyorum. Biz demokrasiden hukuktan hiçbir zaman ayrılmadık. Bu süreçte de asla ayrılmak gibi bir şey düşünemeyiz. Sağ duyumuzu muhafaza edeceğiz. Tahriklere karşı son derece dikkatli olacağız. İftiralara yalanlara her zaman uyanık olacağız. Şunu unutmayın, kapımıza gelen olursa, hiçbir partiye oy istemeyip, sadece AK Parti’ye oy vermeyin talebinde bulunanlara, bu siyaset dışı aktörlere gidin partinizi kurun öyle gelin cevabını verin. Göreceksiniz bunlar kaybedecek. Türkiye kazanacak. Millet kazanacak siz kazanacaksınız. Yeni Türkiye kazanacak. Temelini attığımız metro hattının tekrar İstanbulumuza hayırlı olmasını diliyorum.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -