Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Pandemi sürecinde eğitim

Pandemi sürecinde eğitim
Nazım Rakıcı( [email protected] )
247 views
09 Ocak 2021 - 8:37
Spread the love

Covid-19 salgını ile birlikte hayatın olağan akışı değişti; hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı anlaşıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı 16 Mart’ta okulları tatil etti. 23 Mart’tan itibaren de Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden uzaktan eğiti süreci başlatıldı. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ise üniversitelerin bahar dönemi eğitim öğretim sürecinin uzaktan eğitimle yapılacağı duyurdu. Sürecin sonuna bakıldığında öğrencilerimizin eğitimlerinden geri kalmamaları için internet bağlantısı, bilgisayar ve televizyon ihtiyaçlarının gerekli uyarılarımıza rağmen karşılanmadığını gördük…
İnternet bağlantısı ve bilgisayar olamayan milyonlarca öğrenci uzaktan eğitimden faydalanamadı.
İlk günden itibaren yoğunluktan kaynaklı milyonlarca öğrencide dersleri takip edemedi. Alt yapı yetersizliği yayınlara erişimine engel oldu.
Eğitimin dağ gibi sorunları büyümeye devam ederken, önümüzdeki eğitim ve öğretim süreci içinde eksikliklerimizi bilmek, öğrenmek açısından soruyoruz:
1-Okul eksiği, sınıf eksiği nasıl tamamlanacak?
2-Bu yaz döneminde bir çalışma var mı?
3-Sosyal mesafe koşullarına uyularak eğitim yapılacaksa, 25-30 kişilik sınıflarda bu eğitimler nasıl gerçekleştirilecek?
4-Yaz döneminde açık olacak kreşler, spor okulları ve kuran kurslarında çocuklarımızın güvenliğini sağlamak için nasıl tedbirler alınacaktır?
5-Belediyelerin bünyesinde faaliyet gösteren kreş ve spor okullarının faaliyetine henüz izin verilememiş olup bu kurumların faaliyetine ne zaman izin verilecektir?
Bu düşünceler bağlamında, ailelerin çok tedirgin olduklarını görüyoruz…
Milli Eğitim Bakanlığından yeni eğitim öğretim dönemine ilişkin kamuoyunu rahatlatacak bir açıklama bekliyoruz.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -