Kuzey Teve

Paçacı, İYİ Parti’deki görevinden istifa etti

Paçacı, İYİ Parti’deki görevinden istifa etti
91 views
26 Ocak 2023 - 18:48
Spread the love

Mustafa Cihan Paçacı, İYİ Parti’nin Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etti. Paçacı’nın, İYİ Parti’nin ev sahipliğindeki Altılı Masa toplantısı öncesi Kılıçdaroğlu hakkında yaptığı açıklama tartışmalara neden olmuştu.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı’ya verdiği röportajda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduklarını söyleyen ve ilk turda gerekirse ayrı aday çıkaracaklarını belirten Mustafa Cihan Paçacı, İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa

Paçacı, istifasına ilişki şu açıklamayı yaptı:

“Ülkemizin ve milletimizin umudu olan Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda Altılı Masa’yı oluşturan sayın genel başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti’deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum.”

NE DEMİŞTİ?

Altılı Masa bugün İYİ Parti’nin ev sahipliğinde bir kez daha toplandı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cihan Paçacı, toplantı öncesinde Habertürk gazetesinden Nagehan Alçı ile yaptığı söyleşide, “Kılıçdaroğlu diretirse kendi adayımızı çıkarabiliriz” mesajı verdi.

Paçacı, adaylıkla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey’e itiraz görüyoruz, ‘dürüst değil mi?’ diye soruyoruz, ‘dürüst’ diyorlar. ‘Devlet tecrübesi yok mu?’ diyoruz ‘var’ diyorlar. ‘E o zaman?’ ‘Ama olmaz…’ Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz. Bu itiraz var… (‘Kılıçdaroğlu ve CHP adaylıkta ısrar ederse’ sorusu üzerine) 6’lı Masa bir deklarasyon yayınlayabilir ve çoklu adayla çıkar, İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir. 2. tura kalanı destekleyin diyebilir.” (Artıgerçek)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -