Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Özgür Özel: Demokrasinin ve halk iradesinin yanında

Özgür Özel: Demokrasinin ve halk iradesinin yanında
39 views
03 Haziran 2024 - 13:41
Spread the love

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hakkari Belediyesine kayyum atanmasına dair açıklamasında “Demokrasinin ve halk iradesinin yanında, kayyım anlayışının karşısındayız!” mesajı verdi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hakkari Belediyesine kayyum atanmasını eleştirdi, “Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır. Kayyım görevlendirmesi geri çekilmelidir. Demokrasinin ve halk iradesinin yanında, kayyım anlayışının karşısındayız!” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, DEM Partili Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ın  gözaltına alınmasına ve yerine kayyum atanmasına dair sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

“KAYYUM ANLAYIŞININ KARŞISINDAYIZ”

Özel paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Hakkari Belediyesi’ne sabah saatlerinde bir operasyon yapılarak, Belediye Başkanının gözaltına alınmasını ve 10 yıl önce başlamış ve halen süren bir davası gerekçe gösterilerek kayyım atanmış olmasını reddediyoruz.

Yaşananlar, henüz 2 ay önce tecelli etmiş Hakkari halkının iradesini yok saymaktır. Kayyım görevlendirmesi geri çekilmelidir.

Demokrasinin ve halk iradesinin yanında, kayyım anlayışının karşısındayız!”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -