Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ordunun Katara gitmesini istemeyenler Türk düşmanıdır

Ordunun Katara gitmesini istemeyenler Türk düşmanıdır
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
177 views
14 Haziran 2017 - 10:00
Spread the love

 

Aydınlık Ekonomisti Evren Devrim Zelyut’un “Ordunun Katar’a gitmesini istemeyenler, ya milyar dolarlardan habersiz ya da Türk düşmanlarıdır” sözleri dikkat çekti.

Aydınlık Ekonomisti Evren Devrim Zelyut’un “Ordunun Katar’a gitmesini istemeyenler, ya milyar dolarlardan habersiz ya da Türk düşmanlarıdır” sözleri dikkat çekti.

Aydinlik.com.tr Ekonomisti Evren Devrim Zelyut, “Ya ekonomi küçülecek ya da asker Katar’a gidecek!” başlıklı yazısında tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK), bir heyetin Katar’a gönderilmesini hatırlatan Evren Devrim Zelyut, “Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözünü bilerek ya da bilmeyerek yanlış anlayan siyasetçilerden çok çekti. Pısırıklıkla kendi kabuğunda oturmayı maharet sayanlar, batılı devletlerin nüfuzunda siyaset yapanlar, güçlü ekonomi için güçlü ordunun ne zaman kullanılacağını bilemezler, ya da bilseler de tersini söylerler… Bugün Amerika’yı Amerika yapan küresel firmalarıdır. O firmaların güvenliğini sağlayan, serbestçe çalışması için ön açan, gerektiğinde rakiplerini yok eden ise Amerikan ordusudur. Ordunun gücü ile ekonominin gücü arasında doğru orantı bulunduğunu birilerinin anlama zamanı artık gelmiştir. Hem ekonomi büyüsün hem suya sabuna karışmayayım, batıda Edirne’den, güneyde Antep’ten dışarıya çıkmayayım olmaz. Ekonominiz dünyaya açılıyorsa, ordunuz da açılmak zorundadır…” diye yazdı.

TÜRK ASKERİNE LEJYONER DİYEN YA CAHİLDİR YA HAİN!”

Evren Devrim Zelyut, yazısının Türk askerine lejyoner diyen ya cahildir ya hain!” ara başlıklı bölümünde “2017 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar Türk şirketleri Katar’da toplam 14.2 milyar dolar tutarında 128 proje üstlendi” diyerek şöyle devam etti:  

“Katar’ın Dünya Kupası ev sahipliği için yaklaşık 170 milyar dolarlık alt ve üst yapı yatırımı yapması bekleniyor. Dünya kupası için 8 stadyum kullanılacak, bunlardan 5 tanesi yeni yapılacak, 3 tanesi de yenilecek. Türk müteahhitler de bu projelerden pay alabilmek için son aylarda Katar’da fuarlara katılıyor. Hedef 2022’ye kadar 15-20 milyar dolarlık iş alabilmek. Türk şirketlerinin 170 milyar dolarlık yatırım portföyünden şimdiye kadar yaklaşık 7.5 milyar dolarlık iş aldığı belirtiliyor. Tek kalemde en büyük alınan iş ise Tekfen’in aldığı 2.3 milyar dolar yol inşaatı. Katar Türkiye’ye son on yılda 20 milyar dolar doğrudan yatırım yaptı. Yukarıda bahsedilen sırf inşaat işinin büyüklüğü 20 milyar dolar.”

“SIRF AK PARTİ VE TAYYİP ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI YAPMA ADINA…”

“Şimdi Türkiye’nin bu kadar büyük menfaatleri söz konusuyken, sırf Ak Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığı yapma adına, ordumuzu iktisadi çıkarlarımızı korumak için Katar’a yollamayalım mı?” diyen soran Evren Devrim Zelyut, yazısını şöyle sonlandırdı:

“Ordunun Katar’a gitmesini istemeyenler, ya yukarıda bahsettiğimiz milyar dolarlardan habersiz ya da batılı firmaların Katar’da hakim olmasını, Türkiye’nin krizler içinde kavrulan orta ölçekli, parçalanmış bir ülke olmasını isteyen Türk düşmanlarıdır.”

O YAZARDAN ODATV’YE YANIT

Evren Devrim Zelyut, haberimizin ardından sosyal medya hesabından yanıt verdi. Zelyut, “Yazdığım makale statüko yanlısı dinazorları çok rahatsız etti! Dün geceden beri çok küfür yedik ama ‘Büyük Türkiye’ için doğruları söylemeye devam edeceğiz!” diye yazdı.

İşte o mesaj:

YAZI KALDIRILDI

Evren Devrim Zelyut’un tepki çeken yazısı bir süre sonra Aydınlık’ın internet sitesinden kaldırıldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN