Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ordu’da sağlık çalışanı bakın neye isyan etti ?

Ordu’da sağlık çalışanı bakın neye isyan etti ?
281 views
16 Ocak 2021 - 18:53
Spread the love

Ordu’da nöbetten çıkıp evine gitmek isteyen sağlık çalışanından 40 km yol için 45 lira ücret istenince çalışan isyan etti. Nöbetçi sağlık çalışanları araç olmadığı için görev yerlerine ve nöbet sonrası evlerine gitmek isterlerken mağdur olurken, birçok hasta yurttaş ise sokağa çıkma yasağı sürecinde toplu taşıma araçlarının olmaması nedeniyle sağlık kuruluşlarına gidemeyerek mağdur oluyor.

Coronavirus salgını sürecinde özellikle sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlar pek çok kez gündeme gelmişti.

Harun Kışan adlı sağlık çalışanı, Ordu’da nöbeti bitmesi sonrası ikametgâhı bulunan Fatsa ilçesine evine gitmek için araç bulamayınca şehirlerarası otobüs terminalinden bulunan Ali Osman Ulusoy firmasına ait otobüsle Fatsa ilçesine gitmeye karar verdi.

Firma 40 km mesafede olan Fatsa seyahati için 45 TL bilet ücreti talep edince sağlık çalışanı Harun Kışan bu duruma tepki göstererek 40 km mesafede bulunan Fatsa ilçesinde bulunan evine yaya olarak yürümeye başladı.

Tepkisini ve bu anları telefonuyla videoya kaydeden sağlık çalışanı Harun Kışan, 5 km yol yürüdükten sonra yaşadıklarını sosyal medya hesabından arkadaşlarına aktardı.

Sağlıkçının tepki gösterdiği olayın videosunu gören Ordu Belediyesi Ulaştırma Dairesi Başkanlığı yetkilileri hemen harekete geçerek sağlık çalışanına bir araç gönderdi Fatsa ilçesindeki evine gitmesini sağladı.

SES YAŞANANLARA TEPKİ GÖSTERDİ

Pandemi sürecinde çalışan arkadaşlarının mağduriyetler yaşadığını, sokağa çıkma yasaklarıyla birlikte yurttaşlarında mağdur olduğuna dikkat çeken SES Ordu Şube Başkanı Ferit Ceylan ; “Ordu’nun birkaç ilçesinden merkezde çalışan arkadaşlarımız var hafta içi sokağa çıkma yasağı saatlerinde ve hafta sonları belediye toplu taşıma araçları yok çalışan arkadaşlarımız bu konuda mağduriyet yaşıyor.

Sadece çalışanlarımız değil hastaneyi kullanan vatandaş da evine gitmek istediğinde veya hastaneye gelmek istediğinde mağdur oluyor. Oysa belediye, çalışanları, hasta ve hasta yakınlarını düşünerek nöbetçi araçlar koyabilse bu sorun olmaz.

Sağlık çalışanı arkadaşımız Harun Kışan, sabah nöbetten çıkmış, evine gitmek için toplu taşıma olmadığından şehirlerarası otobüse binmek istemiş firma 40 km yola 45 lira bilet kesince arkadaşımız yolu yaya olarak yürümeye başladı. Kendisine bize haber verseydin bırakırdık dedim, “sosyal medyadan görüntüyü görmüşler belediye araç gönderecek” dedi.

Belediye ulaştırma dairesi bir araç göndererek evine bıraktı ama bu sorun genel sorun. Böyle onlarca insan var nöbet usulü çalışan görevliler mağdur oluyor yetkililerin bu sorunu bir an evvel çözmeleri gerekir” diyerek tepki gösterdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -