Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Ordu Belediyesinden AKP li Yöneticiye Adrese Teslim Kafe İhalesi

Ordu Belediyesinden AKP li Yöneticiye Adrese Teslim Kafe İhalesi
283 views
14 Ocak 2022 - 17:46
Spread the love

ORDU BELEDİYESİNDEN AKP Lİ YÖNETİCİYE ADRESE TESLİM KAFE İHALESİ İDDİASI

Coşkun Özbucak -Ordu

ORDU – Ordu Çevre Derneği Tayfur Gürsoy Parkı önünde kumsala yapılmak istenen kafenin adrese ihale biçiminde yapıldığını iddia ederek, Ordu büyük şehir belediyesi (OBB) ni yasalara ve mahkeme kararlarına uymaya çağırdı.
Ordu büyük şehir belediyesi (OBB) Tayfur Gürsoy Parkı önünde kumsala yapılmak istenen kafenin adrese teslim ihale biçiminde yapıldığını öne süren Ordu çevre derneği inşaat çalışmasının yapıldığı Tayfur Gürsoy Parkı’nda bazı siyasi parti ve STK temsilcilerinin de destek verdiği bir basın açıklaması yaparak tepki gösterdi.
Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül, Ordu 2014 yılında büyükşehir olduktan bir yıl sonra Ordu Altınordu sahilleri işgal edilmeye başlandığını, Ordu’nun büyükşehir olmasından sonra Ordu Büyükşehir Belediyesinin de sahillere “çökmeye” başladığını öne sürdü.

“ORDU SAHİLLERİ BÖYLE EZYET GÖRMEDİ”

Ordu büyük şehir belediyesi statüsüne geçtikten sonra sahillerin böyle bir eziyet görmediğini kaydeden Gönül; “2015 yılında bir önceki belediye yönetimi (O da AKP’li) Ordu Altınordu rıhtımından başlayarak sahilimizi hukuksuz olarak doldurmaya başladı.

“MAHKEME BELEDİYENİN HUKUKSUZLUĞUNU ONADI”

Sahilleri hukuksuz bir şekilde dolduran işgal eden peşkeş çeken OBB’ye dava açtıklarını söyleyen Gönül, halkın yüzme alanlarını ve kumsalların doldurulmasının yasalara aykırı olduğunu iddia etti.
Ordu belediyesine dava açtıklarını dile getiren Gönül; “Sahilin doldurulması yasalara aykırıdır. İdare Mahkemesine dava açtık. Mahkeme de dolgunun yasadışı olduğunu onayladı. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne açmış olduğumuz yedi dava bulunuyor. Yedi davanın hepsi de sahil dolgusuyla ilgili. Tayfur Gürsoy Parkı’nda ise nihai karar çıktı. Bu kararda da yapılanların kıyı kenar çizgisine ve şehir planlamasına aykırı olduğu kararı verildi.”


“ORDU BELEDİYESİ YARGI KARARLARINI YOK SAYIYOR”

Ordu büyük şehir belediyesinin yargı kararlarına uymadığına dikkat çeken Gönül, İskele (rıhtım) ile Melet Irmağı arasındaki dolgu için dava açtıkları davanın devam ettiğini bilirkişilerin 3 kez kendileri lehine karar vermesine rağmen belediye hukuksuz bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini öne sürdü, Melet Irmağında ağzında mendirek ve balıkçı barınağı yapmak , akla ve bilime aykırı olduğunu dava açtıklarını söyledi.

“TÜM KUMSALLARI DOLDURARAK YOK EDECEKLER”

Ordu Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar yaptıklarıyla yetinmediği gibi, “Ordu’nun tüm sahillerini dolduracağım” diyen bir belediye anlayışı içerisinde Ordu’nun geleceğini mahvettiğini söyleyen Gönül; “Ordu belediyesi Fatsa, Perşembe, Efirli kumsalı yetmedi, Gülyalı sahilleri dolduracağım diyor. Tüm kumsalları yok edecek”


“ADRESE TESLİM İHALE AKP YÖNETİCİSİNE”

Gönül açıklamasında OBB adrese teslim kafe ihalesi yaptığını iddia ettiği ihalenin, ise AKP İl yönetiminden Muhittin Konca’ya 600 bin TL bedelle verildiğini Ordu da bilmeyenin olmadığını, ihale edilen yerle ilgili açtıkları davada bilirkişi heyetinin kendi lehlerinde karar verdiğini hatırlatarak; “bu hukuksuzluklara müsaade etmeyeceğiz. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni mahkeme kararlarına ve yasalara uymaya davet ediyoruz.
ORÇEV olarak, OBB keyfi davranarak, yasaları yok sayarak, mahkeme kararlarını uygulamadığı takdirde OBB’ si ve bu projelere onay veren yetkililer hakkında dava açacağımızı şimdiden tüm kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -