Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

ÖCALAN ÇIKACAK MI?

ÖCALAN ÇIKACAK MI?
Fakir Yılmaz( [email protected] )
291 views
18 Kasım 2021 - 22:30
Spread the love

AK Partiyi kurup, iktidara taşıyanların, bu partinin 20 yıla yakın iktidarda kalmasını da düşünmüşler ki sadece bu partinin iktidara gelmesi değil onu orada tutacak olan basın ve medyayı da düşünüp, oluşturmuş olduklarının adına da havuz medyası denen basın ve yayın kuruluşlarının bugünkü halinde daha iyi anlayan muhalefette son yerel seçimleri alır almaz aynı yola başvurduğunu görmekteyiz..
Demokrat Parti iktidarı döneminde adına ‘besleme’ denen AK Parti iktidarı döneminde ise ‘havuz’ olan muhalefetin ise, ‘taraf, dış vakıflarca hortumlanan’ dediği basın ve medya kanallıları ile oluşturmaya çalıştıkları enformasyonun yaşanan ekonomik krizinde katkısıyla son aylarda muhalefetin eline geçtiğini birkaç defa yazan bir gazeteci olarak bu yazımda da kendilerini 6 milyon oyun sahibi, 20 milyonu temsil ettiklerini ileri süren HDP’lilere ve bu partiye yakın avukatlara bir sorum olacak.
AK Parti iktidarının bugüne kadar gelmesine katkı sunan aynı manşetli medyanın doların yükselişini, paramızın pul oluşunu saklamak için ‘feto zehirlendi, vay büyük operasyon olmadı nokta vuruş’ diyerek kamuoyu üzerindeki etkisini bir kez daha ortaya koyduğu bugünlerde benim hala inanmadığım ama yine basın ve medyanın oluşturduğu kamuoyu ile kabul görüp, ölümün adını alan Corona nedeniyle rahatsızlanıp, öldüğü söylenen TRT’nin ünlü konuğu Osman Öcalan’ın öldüğünü de öğreniyoruz.
Ve bu ölümün Erdoğan ile Soyluyu karşı karşıya getirdiğini görünce Erdoğan’ın ne kadar vefalı ve kendisine katkı sunana nasıl sahip çıktığını da bir kez daha anlıyorum.
Bunu bilen ve terörist demeden nazikçe ‘Osman Öcalan’ın cenazesi konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu ters düştü’ başlığıyla haber veren havuz medyasının haberine baktığımda bu ülkeli olan Öcalan’ın nereye gömüleceğinin tartışıldığı ve Soylu’nun ‘Erdoğan bir şey der, bana kızar’ diyerek bu yönde ki soruya yandan ve topu taca atarak, “Bürokratlar getirilmemesinin doğru olacağını söylüyor.” şeklinde yumuşak bir şekilde cevapladığı sorunun bir diğerini de ben soracağım.
Ve soruma cevap aramaya başladığım bir anda ülkesi dışında hayata göz yuman Öcalan’ın nereye gömüleceği sorusunu Soylu taca atarken Erdoğan’ın “Bürokratların kararına göre hareket etmeyelim. Kendi aramızda bir değerlendirme yapıp ona göre karar verelim.” dediğini öğreniyorum.
Anlaşılan o ki; Erdoğan’ın son yerel seçimleri alma adına TRT’ye çıkarıldığı ileri sürülen ve feto olayında ‘Allah beni af etsin’ diyen aynı Erdoğan’ın ‘Kırmızı bülten ile arandığından haberim yoktu’ dediği Öcalan’ın kendi toprağına gömülmesinden yana olduğunu ortaya koyuyor gibiydi..
Ama benim merak ettiğim ve ‘basın, medya bizi yazmıyor’ deyip, aslında yerel gazeteler başta olmak üzere bu yaka ile olan kopukluğundan bi haber HDP’ye ve HDP’ye yakın avukatlara bir sorum olacak derken telefonum çalıyor..
Ve Tempo TV’de yaptığım programa konuk etmek için sabah telefonla aradığım ama memleketim Ardahan’da olduğunu öğrendiğim Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu sanki yazımı his etmiş gibi tam da bu satırları ve merak ettiğim soruya cevap ararken bana geri dönüş yapıyordu.
Yolda olduğu için özlediğim Ardahan’dan başka yere geçmek üzere olduğu için birlikte kurduğumuz Ardahan Barosunu ziyaretten dönen Feyzioğlu’na bu soruyu, cevabını istediysem de yol yoğunluğuna ve kalabalık bir ortamda olduğunu anlayınca vazgeçip, konuyu dostum olan bir Avukatı geç saate rağmen arayıp ona soruyordum merakımı gidereme adına.
Belli ki hepimizin er geç gideceği yere kendi toprağında yolcu edileceği anlaşılan ama bu yönde karar çıkması ve ortamın oluşması adına yurt dışında, Erbil’de cenazesi bekleyen Osman Öcalan’ın ile ilgili soruma gelecek olursak aha sorum ve soruyorum.
Osman Öcalan’ın cenazesine abisi Abdullah Öcalan katılacak mı?
Bilmem ama önce google’de bakıp, ‘Tutuklu ve hükümlünün, cenazeye katılması için cezaevi yönetiminin cumhuriyet savcısına öneride bulunması gerekecek. Tutuklu ve hükümlüler; birinci ve ikinci derece kan bağı olan yakınlarının cenazesine cezaevi amirinin önerisi, cumhuriyet savcısının onayıyla katılabilecek ve iki gün izinli sayılacak.’ dediğini okuduktan sonra bu satırları yazdığım sırada sabah ki telefonum dolaysıyla bana geri dönen Feyzioğlu’na sorma imkânı bulamayıp, dostum Avukata sorduğum bu soruya acaba kim cevap verecek?
Evet, Avukat dostumun yazıma katkı olsun diye birçok yönetmenlik, kanun, yasa gönderdiği bu konuyu başta bu yönde başvuru da bulunması beklenen ‘Barış, huzur ve helalleşme isteniyorsa muhatap Öcalan’dır..’ diyen HDP’lilere olmak üzere herkese soruyorum, Öcalan kardeşi Öcalan’ın cenazesine katılacak mı, bu durum yasal mıdır, değil midir veya dinen, insan hakkı, insani gereği olması gereken midir?
Haydi bakalım var mı tamda Kılıçdaroğlu’nun ‘helalleşmemiz gerekir’ dediği bir sırada bu yönde kim başvuru yapacak, kim Öcalan’ın kardeşinin cenazesine katılması için izin isteyecek, kim bu izni verecek ve belkide yeni bir sürecin başlamasına imkan verilecek..
Bilmem ama dolar dahil birçok sorunu aşağıya çekecek olan bir genel af gerekir diyen ben ve siz, hepimiz bakıp, göreceğiz..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -