Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

New Yorkun en çok okunan gazetesi Metro: Hoş Gelmedin Erdoğan

New Yorkun en çok okunan gazetesi Metro: Hoş Gelmedin Erdoğan
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
267 views
20 Eylül 2017 - 5:41
Spread the love

 New York’un 1 milyon tirajlı gazetesi bugün ilk ve son sayfasında İnsan Hakları Örgütü Human Rights Foundation’ın Erdoğan hakkındaki ‘HOŞ GELMEDİN’ ilanı ile yayınlandı.

 New York’un en çok okunan gazetesi Metro, bugün ön ve arka tam sayfasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ayırdı. Gazete İnsan Hakları Örgütü ‘Human Rights Foundation’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD gezisi hakkında verdiği “Erdoğan You are Not Welcome” (Hoş Gelmedin) başlıklı ilanı ile yayınlandı.

Gazete’de yer alan ilanda “Diktatörler hiçbir demokratik ülkede hoş karşılanmazlar ve ABD’de hoş karşılanmazlar” ifadesi yer aldı.

Erdoğan fotografının üstüne yazılmış ‘HOŞ GELMEDİN’  (You are not Welcome) manşeti yanısıra  #ErdoganOut hashtagı da gazete yer aldı. 

İnsan Hakları Örgütü Human Rights Foundation’ın ilanında Erdoğan’ın BM’deki toplantıya katılmaması çağrısı yapılarak, “Erdoğan’ın Türkiyeyi bir diktatör yönetimine çevirmesine karşı çıkın, tiranlığa karşı çıkın”, “Erdoğan”a burada istenmediğini söyleyin”  denilerek “ABD Türkiye Elçiliği’nin iletişim numaraları gazetede yayınlandı.

New York’taki tüm metro istasyonları yanısıra stadyum, market, alışveriş merkezi, otobüs durakları gibi kalabalık yerlerde ücretsiz dağıtılan Metro gazetesinin günlük ortalama tirajı 1 milyon adet. Son yıllarda New York’un en çok okunan gazetesi olan Metro’nun ilk ve son sayfasında Erdoğan’ın resmi üzerine yazılmış İnsan hakları örgütü Human Rights Foundation’ın “Erdoğan Hoş Gelmedin” ilanında ayrıca ise şu bilgilerde yer aldı:

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında:

195 medya organı kapatıldı

2099 okul ve üniversite kapatıldı

146.674 kamu görevlisi ihraç edildi

58.889 kişi hapsedildi, (Aralarında hukukçular ve akdemisyenler de bulunuyor)

300’den fazla gazeteci tutuklandı.

Özgür ve adil olmayan referandumda iktidar alanı arttırıldı

On binlerce kişi darbe teşebbüsü iddiasıyla şüpheli görülerek hapsedildi, Onlarca kişi işkence ve tecavüze maruz kaldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN