Kuzey Teve

Nar Kadın Dayanışmasından: Köle miyim sana ben, HAYIR de!

Nar Kadın Dayanışmasından: Köle miyim sana ben, HAYIR de!
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
171 views
02 Ocak 2021 - 19:10
Spread the love

Nar Kadın Dayanışması’nın referandum için seslendirdiği ‘Hayır’ şarkılarına yenileri ekleniyor. Ankara, İstanbul ve İzmir’in şarkıları ardından Eskişehir Nar Kadın Dayanışması da ‘Hür Doğdum’ adlı şarkıyı referandum uyarlamasıyla seslendirdi.

Eskişehir Nar Kadın Dayanışması’nın yaptığı açıklama şöyle:
“Sandra’nın ‘Genellikle adları meçhul hayaletler olduk fakat mücadelemiz oldukça mühimdi’ sözü bugün de Türkiye’de biz kadınların yaşam hakkını, erkek şiddeti sarmalını, görünmeyen emeğinin yok sayıldığı gerçeğini gösteriyor. Biz de şarkımızı adları meçhul olan, fakat hayatın her anını mücadele alanına çeviren kadınlara adıyoruz.

15 yıllık AKP iktidarının bize dayattığı gerici politikalarla her geçen gün karşı karşıya olan kadınlarız. İktidarın bedenimiz üzerinden sürdürdüğü tahakkümler bugün atılan tekmelerle, kürtaj yasağıyla, derme çatma yurtlarda merdiven çıkışlarının kapatılmasıyla, kadın cinayetleriyle karşımızda dururken şimdi de başkanlık aldatmacasıyla ülkemiz karanlığa sürükleniyor. Karanlığın karşısında güneş olma inancıyla bugün şarkılarımızla yeni bir düşün peşindeyiz; köle olmayı değil hür olmayı yeğliyoruz. Bütün kadınları özgürlüğümüz için HAYIR’ı büyütmeye çağırıyoruz.

bir-hayir-sarkisi-da-eskisehir-nar-kadin-dayanismasi-ndan-kole-miyim-sana-ben-hayir-de-254054-1.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -