Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Müslümanların ABDye girişi yasaklansın

Müslümanların ABDye girişi yasaklansın
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
178 views
08 Aralık 2015 - 9:59
Spread the love

 Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK, (DHA) – ABD’de, 2016 yılı Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Cumhuriyetçi Parti aday adaylarından, emlak imparatoru Donald Trump, Müslümanlara karşı söylemlerini giderek artırmaya başladı.

Trump, dün yaptığı bir açıklama ile ABD yönetimini, Müslümanların ülkeye girişimini yasaklama çağırısında bulundu. Trump, “Nefretin akıl almaz boyutlara vardığı çok açık. Bu nefretin nereden ve neden geldiğini belirlemek zorundayız. Bu sorunu anlayıncaya ve ortaya çıkardığı tehlikeli tehditi ortaya çıkarıncaya kadar, ülkemizin cihada inanan, insan hayatına hiç saygı duymayan insanlara kurban edilmemesi gerek” dedi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın, dün Beyaz Saray’dan ulusa sesleniş konuşmasında, ‘Müslümanlarla işbirliği yapılması ve İŞİD terörü ile İslam dininin karıştırılmaması gerektiği’ yönündeki sözlerinin ardından gelen Trump’un açıklaması Demokrat Partili seçmenlerin tepkisine yol açtı. Trump, geçtiğimiz günlerde de, başkan seçilmesi durumunda, ABD’deki camileri kapatacağını söylemişti.

ABD Başkanı Barack Obama’dan da, Turmp’un dozunu giderek artıran dinsel ayrımcılık açıklamasına anında tepki geldi. Beyaz Saray’dan açıklamada, Trump’un açıklamasında dile getirdiği yaklaşımın Amerikan değerlerine aykırı olduğu belirtildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN