Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Mukteda el-Sadr: Türk işgali kapıda, müdahaleye hazırız

Mukteda el-Sadr: Türk işgali kapıda, müdahaleye hazırız
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
176 views
12 Aralık 2015 - 12:52
Spread the love

 Irak’ta Sadr grubu lideri Şii din adamı Mukteda El Sadır, Türkiye’nin Musul’daki asker varlığına ilişkin olarak, “Türk işgali kapıda” dedi.

Necef’in Kufe camiindeki hutbesinde cemaate seslenen El Sadr, Amerikan işgaline karşı savaştıklarını hatırlatarak, “Türk işgali kapıda. Bazı gruplar buna karşı hem askeri hem de başka yollarla savaşıyor. Bu gruplar eğer görevlerini yapamazsa müdahaleye hazırız” dedi.

ANKARA’NIN ASKERLERİNİ ÇEKMESİ İSTENDİ

Irak’ın başkenti Bağdat başta olmak üzere bugün Basra, Meysan ve Babil’de yolsuzluğa karşı düzenlenen kalabalık gösterilerde Türkiye’nin Musul’a asker göndermesi de protesto edildi, Ankara’nın askerlerini çekmesi istendi.

Basra il meclisi düzenlediği toplantıda Türk mallarını boykot kararı aldı. Meclis ayrıca Türk firmaların ileride düzenlenecek ihalelere katılmasının engelleneceği kararını da kabul etti.

Meclis dün başlayan Basra uluslararası fuarın sponsorluğunu da iptal etti. Toplam 70 firma ve 10 ülkenin katıldığı fuarı organize eden Türk şirketine sağladığı sponsorluğu iptal eden meclis, Türk mallarına boykot kararı aldı. Ancak Türk şirketi fuarı bir Mısırlı şirketin organize ettiğini iddia ediyor.

Öte yandan 12 Aralık Cumartesi günü, Basra’da, başını Şii milislerin çektiği bir gösterinin düzenlenmesi bekleniyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN