Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MUHİTTİN BAYRAK: “HAYATİ YAZICI RİZEDEN BİHABER”

MUHİTTİN BAYRAK: “HAYATİ YAZICI RİZEDEN BİHABER”
414 views
28 Mart 2022 - 11:36
Spread the love

Memleket Partisi Rize İl Başkanı Muhittin Bayrak; Geçmişten Geleceğe Güçlü Rize programında konuşan Hayati Yazıcı’nın söylediklerini eleştirdi.

“Geçmişten geleceğe güçlü Rize” başlığının artık inandırıcılığının kalmadığını ifade eden Bayrak:

“Yazıcı Rize’den, hemşerilerimin durumundan bir haber. Her zaman olduğu gibi seçimden, seçime ortaya çıkıp gerçek sorunları dile getirmeyerek üreticinin gazını almaya, öfkesini süslü cümlelerle dizginlemeye çalışıyor. Hayatı yazıcı, Sn. Vekil artık bu süslü cümlelere hemşerilerinin karnı tok, boşuna kendini yorma.” Diyerek sözlerine başladı.

Hayati Yazıcı’nın söylemiş olduğu “Gübre desteği verilmesi bütçe dengelerini altüst eder.” Sözlerine cevaben, Memleket Partisi Rize İl Başkanı Bayrak şu sözleri kullandı:

 

“BU CÜMLEYİ KURABİLEN İNSAN RİZE MİLLETVEKİLİ OLAMAZ”

 

“ Sn. yazıcı partinizden 4 aylık alanlar bütçeyi alt üst etmiyor, sarayın giderleri bütçeyi alt üst etmiyor, Suriyeliler bütçeyi alt üst etmiyor, zatı haliniz ve diğer Rize vekillerinin yönetim kurul üyeliği, huzur hakkı ücretleri alt üst etmiyor üreticiye gübre desteği vermek bütçeyi alt üst ediyor öylemi yazıklar olsun. Bu cümleyi kurabilen insan Rize milletvekili olamaz. Rize size oy verdi vekil tayin etti siz hiçbir derde derman olmadınız. Sn. yazıcı çay kanunu yok, gübre desteği yok siz neden varsınız Rizeli sizleri masal anlatmanız için mi vekil yaptı? Eminim ki cumhurbaşkanı size gidin çalışma yapın seçim yaklaşıyor demezse asla gelmezdiniz. Nasılsa Rize cumhurbaşkanı sayesinde bizleri seçiyor ne gerek var dertlere derman olmaya, yorulmaya diye düşünüyorsunuz artık böyle düşünmeyin Rize artık size oy vermez çünkü yakında seçim varsa varsınız seçim yoksa Rize umurunuzda değil. “dedi

 

“VATANDAŞ GÜBRE ALAMIYOR, SİZ ÜÇ MAYMUNU OYNUYORSUNUZ”

 

“Üreticinin yarı fiyatına özel sektöre alın teri sattığı günlerde Hayati Yazıcı neredeydi?” sorusuna cevap arayan Bayrak sözlerine devam etti:

 

“Yağmur, çamur vatandaş çay topladı, sırtında taşındı, emek verdi karşılığını alamadı. Sn. Vekillerin umurunda oldu mu, olmadı. Hangi vekil gelip vatandaşı tarlada ziyaret etti, hangi vekil çay alım yerine gelip kolay gelsin bir sorun var mı diye sordu? Hiçbiri! Peki, şimdi neden buradasınız? Derdiniz nedir? Hadi diyelim o zaman yoktunuz şimdi çay konusunda ne gibi bir çalışmanız var? Vatandaş gübre alamıyorken siz hala üç maymunu oynamaya devam ediyorsunuz. Sandıkta kalacaksınız ve unutulup gideceksiniz çünkü Rize’nin çileli üreticisine sahip çıkmadınız.” Dedi.

“ARTIK KREDİNİZ TÜKENDİ”

 

Yıllardır yaş çay destekleme priminin kilogram başına 13 kuruş olduğunu ve bu ücretin yıllardır yerinde saydığına dikkat çeken Bayrak:

 

“Sn. yazıcı 13 kuruş hakkında ne düşünüyorsun? Neden yıllardır yerinde sayıyor geçerli bir nedeni var mı? Vekil olarak 13 kuruşu 14 yapabilmek için bir çaba sarf ettiniz mi? Hiç zannetmiyorum çünkü siz ve diğer Rize milletvekilleri, vekillikte kendilerini kadrolu zannediyor. “Gerçekten biz ne kadar duyarsız olsak da ne kadar üreticiyi görmezden gelsek de bu insanlar yine oylarını bize verir biz yine vekil oluruz.” diye düşünüyorsunuz. Evet, bu güne kadar bu düşüncenizde haklı çıktınız fakat artık krediniz tükendi emin olun ki anlattığınız masallar sonuç vermeyecek Rizeli hemşerilerim sandıkta size gereken cevabı verecektir.” Diyerek sözlerini sonlandırdı.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -