Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MHP’NİN DEMİRTAŞINI MI ÖLDÜRDÜLER?!..

MHP’NİN DEMİRTAŞINI MI ÖLDÜRDÜLER?!..
Fakir Yılmaz( fakiryilmaz@kuzeyteve.com )
202 views
05 Ocak 2023 - 19:39
Spread the love

Seçimlere doğru giden ülkeyi daha da germek ve kaos ortamına sürüklemek korkusunun ilmek ilmek işlendiği söylemlerinin, ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu tartışılırken, failleri belli olan ama kayıtlara, ‘faili meçhul’ diye geçen cinayetlere bir yenisi daha eklendi..
Öldürülene kadar adını bilmediğim ve tanımadığım, cinayete kurban giden şahsın ilk haberini alırken sağcı, eski ülkü ocakları başkanı olduğuna bakmaksızın bir insanın öldürülmesi ve bu insanın bir akademisyen oluşu beni derinden üzdü.
Fotoğrafına bakarken benden yakışıklı ve benden agrasif olduğunu tahmin ettiğim bu güzel insanın, benden ve başkanlardan, pardon başkalarından avantajlı yönü ise akademik diplomasının olması ve bunlar yetmezmiş gibi iki çocuk babası oluşu da beni derinden etkiledi.
Cinayeti duyar duymaz nedenini araştırdığımda, ülkenin yeni bir kaosa, karmaşaya sürükleme çalışmalarının bir yenisi mi olduğunu düşünmeye başladım. Ondan ötesi bir insanın kahpece ve kalleşce öldürülmesi beni çok üzdü.
Zira ne olursa olsun bir insanın öldürülmesi, o kişinin kendi camiasında önemli bir yeri oluşu ve bir baba olması her insanım diyeni üzdüğü gibi beni de üzdü..
Evet, çoğuna göre hala karanlıkta olan bu olayın neden, niçin, nasıl, nerede ve kimler tarafından işlendiğine bakmaksızın ben bu gelişmenin başka bir yönüne bakacağım. Çünkü 5 N 1 K ile ilgilenenler bir hayli çoğunlukta… Olayın insani ve siyasi yönü tartışıladursun bu olayın asıl deşilmesi gereken yönü, bu yakada yani benim de içinde bulunduğum sol tayfasının, siyasi cinayetine, yani akademik yönünün yanısıra hukukçu kimliğiyle rakiplerine söylem ve hareketleriyle kök söktüren bir isme bakmak istiyorum..
Çünkü kendilerinden olan ve bir iç hesaplaşma olduğu söylenen ülkücü Sinan Ateş’e de benzeyen, tahminen aynı boyda olan ama biz sol cenahın öldürmese de üstü kapalı ölüm tehditleri yaptığı “Benim önüme geçemezsin, bu hareketin lideri belli yanlış da olsa lider odur..” deyiyerek baskılanan ve bu gidişle solun lideri olacak korkusuyla alelacele dokunulmazlığını kaldırtıp, hapse attırdığmız ve 5 yıldan fazladır adeta diri diri bir mezarda tutturduğumuz Demirtaş’a bakmak lazım derim..
Kısacası insanlık dışı düşünceyle hayatına son verdirilen ve bir çok MHP’linin YSK kayıtlarında olan MHP üyeliği kayıtlarını silerek mevcut yönetime karşı sessiz ama anlamlı tepki gösteriği Sinan Ateş olayı sağ cenahta bir cinayet olarak kayıtlara düşsede Demirtaş olayı da, sol tarafta yaşarken öldürülmeye çalışılan bir cinayetten farksızdır..
Günler önce yaşanan bu olaya neden bir yazı, yorum yapmadığımı soranlara bu kahpe ölümlü ve de siyasi cinayetlerden benim anladığım budur..

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -