Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MHPnin bu afişleri hakkında karar

MHPnin bu afişleri hakkında karar
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
169 views
14 Ekim 2015 - 17:52
Spread the love

  MHP’nin Düzce’de astığı ‘Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmeyiz dediler, yalan’ yazılı seçim afişlerinin kaldırılması için AKP’nin yaptığı başvuru, Düzce İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedildi.

AKP Düzce Merkez İlçe yöneticileri, MHP’nin billboardlarda astığı ‘Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yedirtmeyiz dediler, yalan’, ‘Artık analar ağlamayacak dediler, yalan’, ‘Terör örgütü ile görüşmedik dediler, yalan’, ‘Komşularla sıfır sorun dediler, yalan’ ve ‘Kadına şiddet son bulacak dediler, yalan’ yazılı afişlerinin, diğer partilere yönelik tahrik edici, kışkırtıcı, seçimlerin serbest ve eşit ortamda yapılmasını engelleyici içerik taşıdığı gerekçesiyle kaldırılması için Düzce İlçe Seçim Kurulu’na başvurdu. İlçe Seçim Kurulu dün yaptığı toplantıda konuyu görüştü ve AKP’nin talebini reddetti.

Düzce İlçe Seçim Kurulu kararında, “Yazıların içeriği itibariyle hakaret oluşturmadığı, eleştiri mahiyetinde olduğu ve dolaylı olarak ilanı yapan partinin kendisinin bunları yapmayacağı ifadesi şeklinde anlaşıldığı, bu sebeple afiş ve pankartların kaldırılmasına ilişkin talep yerinde olmadığından oy çokluğu ile reddine karar verilmesi gerektiği kanaatine varılmıştır” denildi.

İlçe Seçim Kurulu’nun AKP’li üyesi Servet Güler ise, “İlan ve reklam yerlerine siyasi partilerin sadece kendi partilerini övme amacıyla kullanılması gerektiği, başka bir partinin yıpratıcı ve rencide edici ifadelerin kullanılmaması gerektiğinden itiraz ediyorum” ifadesine yer vererek karara muhalefet şerhi koydu.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -