Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MHPli Akşener Rizeye Geliyor

MHPli Akşener Rizeye Geliyor
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
163 views
11 Mart 2014 - 10:20
Spread the love

TBMM Başkan Vekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener, bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere 20 Mart Perşembe günü Rize’ye geliyoruç Akşener, aynı günün akşamı Rize’den ayrılacak.

Akşener’in Rize programı ise şöyle:

20 Mart Perşembe

08:30  Trabzon Karşılama ve Fındıklı’ya Hareket

10:00-13:00 Fındıklı Açık Hava Toplantısı ve Esnaf Ziyareti

13:00-14:00  Pazar ve Hemşin Ziyaret

15:00-17:30 Rize Merkez Buluşma, Yürüyüş ve Basın Açıklaması

18:30 Trabzon Havalimanı’na Hareket

Meral Akşener Kimdir ? 

Meral Akşener, Kocaeli Üniversitesi’nde tarih okutmanıyken 1994 yerel seçimlerinde siyasete atıldı. Kocaeli Belediye Başkanlığı’nı kazanamadığı seçimler, ona Tansu Çiller’in sağ kolu olma yolunu açtı. Çiller, başkanı olduğu Zübeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfı’nda Akşener’i yardımcısı yaptı.

Yurtdışındaki servetini bu vakfa bağışlama sözünü tutmaması üzerine Çiller’e yöneltilen ağır eleştirilere Akşener siper oldu. DYP Kadın Komisyonları Genel Başkanlığı’nın ardından 1995 seçimlerinde milletvekili seçildi. 

Çiller’i savunurken tepki gösterdiği medyayı “DYP’li gençleri güçlükle tuttuğunu” söyleyerek tehdit etti, muhalifleri “tükürükle boğmaktan” söz açtı. Mehmet Ağar’ın Susurluk skandalı nedeniyle istifasından sonra Türkiye’nin ilk kadın İçişleri Bakanı oldu.. 

Gece yarısı baskını

Alaattin Yüksel’in yerine Kemal Çelik’i göreve getirmek için gece yarısından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü makam odasına kapıyı kırarak girmesiyle de siyaset tarihine geçti. MGK’nın 28 Şubat toplantısında “stresten yanındaki komutanın tabağındaki pastaları yemesi” basına yansıdı. 

Emniyet’te özel istihbarat oluşturarak Genelkurmay’ı dinlemekle ve Alaattin Çakıcı’ya yapılacak operasyonu engellemekle suçlandı. Bir fırında kendisini sigortalı göstererek usulsüzlük yaptığı haberleri kamuoyuna yansıdı. 

Hürriyet Gazetesi’nin telefonlarının dinletilmesinde şüphelilerin ilk sırasına yerleşti. Akşener, basın önünde Özer Çiller’in elini öpecek kadar aileye yakın oldu. Herşeyine katlandığı Çiller ile yolunu ayırmasında, ağabeyinin bir dönem yöneticisi olduğu MHP’nin iktidara gelmesinin de etkili olduğuna işaret edildi. 

Çiller’e veda

İstifasını “elden” DYP Genel Başkanlığı’na gönderen Akşener, dilekçesinde “Bireysel değer yargılarım, uhdemde bulunan Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifamı gerektiriyor” dedi. Akşener, Çiller’e karşı oluşan rahatsızlığını istifadan bir hafta önce İstanbul – Ankara uçak yolculuğu sırasında Yalım Erez’e hissettirdi. 

Akşener’in Erez’e, “Aileye o kadar hizmet ettim. Hiçbir şekilde aleyhlerine bir şeyin içinde olmadım. Yetti artık. Beni bile sattılar. İstanbul’dan aday gösterilecektim. Bana bile sormadan aldılar Kocaeli’nden aday yaptılar. Kafalarına göre liste oluşturdular” dediği kulaktan kulağa yayıldı.. 

Akşener, 4 Temmuz 2001 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kapatılan FP’nin yenilikçi kanadına mensup milletvekillerinin kurmayı planladığı “yeni parti”ye katılmak üzere Doğru Yol Partisi’nden istifa etti.

Daha sonra MHP saflarına katıldı ve 22 Temmuz 2007 seçimlerinde bu partiden milletvekili seçildi. Akşener, TBMM Başkanvekilliği görevini üstlendi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -