Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MESELE VEKİL OLMAK DEĞİL

MESELE VEKİL OLMAK DEĞİL
Gençağa Karafazlı( karafazli@msn.com )
151 views
02 Ocak 2021 - 19:22
Spread the love

Yerel Seçimlerinde Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Pınar Aydınlar, HDP’ye milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.
 30 Mart Yerel Seçimlerinde Sırrı Süreyya Önder ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Pınar Aydınlar’ın HDP’ye milletvekili aday adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

“MESELE VEKİL OLMAK DEĞİL”

Rudaw’a konuşan ve İstanbul için başvurduğunu söyleyen Aydınlar, “Tüm halkların sesi olduğu için HDP’den aday adayı olduğunu dile getirerek. Mesele, vekil olma meselesi değildir. Mesele, tavır koymaktır” dedi.

HDP YEREL SEÇİMLERDE MHP’DEN FAZLA OY ALMIŞTI

Türk siyasetinin 3. büyük partisi olan MHP, yerel seçimlerde İstanbul’da sadece 4.2 oranında oy alarak alırken, Sırrı Süreyya Önder ve Pınar Aydınlar’ın aday olduğu HDP 4.5 oy almıştı.

PINAR AYDINLAR KİMDİR?

1979 İstanbul doğumlu olan Pınar Aydınlar, aslen Erzurum’un Aşkale ilçesinden. 1995 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nı kazandı ve Temel Bilimler Bölümü’nden mezun oldu.

2003 yılında “Türkü Söylemek Lazım” adlı ilk solo albümünü çıkardı. Daha sonra 2007 yılında “Kırmızı Gül” ve son olarak 2011 yılında “Mavi Bir Düş” adlı albümlerini müzikseverlerle paylaştı. Pınar Aydınlar bir konseri sırasında söylediği sözlerden dolayı, 2011 yılında 10 aylık bir hapis cezasına çarptırıldı. Bu dava hâlâ yargı sürecinde.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -