Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Meral Akşener istifa edecek mi? İyi Parti de Neler Oluyor?

Meral Akşener istifa edecek mi? İyi Parti de Neler Oluyor?
86 views
01 Nisan 2024 - 12:19
Spread the love

 İYİ Parti olağanüstü kongreye gidiyor

Seçimin ardından ilk kez konuşan Akşener, “En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız” dedi. İstifa edeceği iddia edilen Akşener, aday olup olmayacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi vermedi.

Artı Gerçek – 31 Mart yerel seçimlerine ‘hür ve müstakil’ giren ve istediği sonucu alamayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener, yerel seçimlerin ardından yaptığı ilk açıklamada, olağanüstü seçimli kongreye gideceklerini bildirdi. Akşener, “İYİ Parti olarak üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Eleştirimizi yapacağız. Gereken adımları atacağız. Tam da bu sebeple en kısa sürede seçimli kongremizi düzenleyeceğiz” dedi.

Akşener, aday olup olmayacağına ilişkin ise herhangi bir bilgi vermedi. Yerel seçimlerden çıkan sonuçlara göre, en büyük mesajın iktidar partisine verildiğini söyleyen Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a işaret ederek “Kendisini defalarca uyarmıştık. Rahmetli Demirel’in sözlerini hatırlatıp ‘tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Fakat kendisi tüm bu çağrıları geçiştirdi” dedi.

Akşener, partisinin de seçim sonuçlarına ilişkin gerekli değerlendirmeyi yapacağını vurguladı.

Seçimlerin ardından oy oranında hayli düşüş yaşanan ve istifa edeceği iddia edilen Akşener, “Milletimiz 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti’ye emanet etti” sözlerini sarf etti.

‘MİLLETİMİZ 1 İL, 23 İLÇE, 7 BELDEDE İYİ PARTİ’YE EMANET ETTİ’

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Sonuçların hayırlı olmasını diliyor, tüm belediye başkanlarını tebrik ediyorum. Seçimlerin Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır şekilde tamamlanmış olmasını, ülkemizin köklü demokrasi geleneği için önemli buluyorum.

Milletin sandıkta gösterdiği irade tartışılamaz. İYİ Parti olarak yola çıkma gerekçemiz bunu sağlamaktır. Ortaya koyduğumuz siyaset anlayışıyla seçmeni veli nimet olarak gördük. Milletin iradesini başımızın tacı bildik. Milletimiz 1 il, 23 ilçe, 7 beldede İYİ Parti’ye emanet etti. Bu kıymetli emanet için teşekkür ediyoruz.

‘DÜŞÜŞÜ HİÇBİR SİYASİ GÖRMEZDEN GELEMEZ’

Halen itirazlarımızın sürdüğü, sonucun netleşmediği büyük ve şanlı mücadele örneği gösteren başkanlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Seçim süreci boyunca partimizi temsil eden tüm belediye başkan adaylarımıza, teşkilatlarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, üye ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Geride bıraktığımız seçimlerle milletimizin iki yumruk arasına sıkıştırılmaktan ne kadar yorgun olduğunu görmüş olduk. Sandığa katılım oranındaki düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez.

‘BİZ ERDOĞAN’I DEFALARCA UYARMIŞTIK’

Emeklilerimiz bu seçimlerde 10 bin liralık maaşlarıyla yaşamaya mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Öğretmenlerimiz öğrencilerine hasret kalmaya mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi. Kadınlar bu seçimlerde tencerelerin boş kalmasına mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.

Yıllardır ekonomide yaşadığımız çöküşü engelleyemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Yıllardır hak yiyen, adaletsizliğe yeter dedi. Milletimiz makulde buluşturma fırsatını geri tepen Erdoğan’a artık zorundasın dedi. Biz kendisini defalarca uyarmıştık.

aa-20240401-34156894-34156886-iyi-parti-genel-baskani-meral-aksener.jpg

‘EN KISA SÜREDE OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ KONGREMİZİ TOPLAYACAĞIZ’

Dün akşam milletin gerçekleri karşısına AK Parti’nin eriyen oylarıyla yüzleşti. Umarım millete rağmen siyaset yapılamayacağını öğrenmiştir. Umarım tüm Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olması gerektiğini öğrenmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik bir devlet olma vasfı gereğince sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız. Bugünden sonra da milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda adımlar atacağız. Genel Başkan olarak, en kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.”

İBRAHİM ÖZKAN: MERAL AKŞENER YENİDEN ADAY OLMAYACAK

İYİ Parti’nin seçimlere ‘hür ve müstakil’ girme kararı almasının ardından partisinden istifa eden ve İBB’de bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam eden İbrahim Özkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kurultay kararı alarak, yeniden aday olmayacağını açıklamıştı.

İbrahim Özkan, X hesabından yaptığı açıklamada şunları söylemişti:

“İYİ Parti Genel Başkanı Akşener; Kurultay kararı alarak yeniden aday olmayacağını açıkladı.”

BİLGE YILMAZ İSTİFAYA ÇAĞIRMIŞTI

İYİ Partili Bilge Yılmaz, sandıkların kapanmasıyla gelen ilk seçim sonuçlarının ardından partideki Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yılmaz, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e de istifa çağrısında bulunmuştu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Yılmaz, “İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i istifaya davet ediyorum. Önümüzdeki genel seçimlerde ülkemizin AK Parti iktidarının kötü ve beceriksiz yönetiminden kurtulması için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Bu sonuçlar göstermiştir ki yapacak çok işimiz var, kaybedecek vaktimiz yok. Bu yönde yapacağım çalışmalara ağırlık verebilmek için İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” demişti. (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -