Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Meral Akşener: O sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar

Meral Akşener: O sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar
336 views
30 Mart 2022 - 12:39
Spread the love

Partisinin grup toplantısında konuşan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Sizce bir bakan yardımcısı neden 3 ayrı yerden maaş alır? O sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar” ifadelerini kullandı.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşutu. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan’ın üç yerden 313 bin 870 TL tutarında maaş almasını eleştiren Akşener, “Sizce bir bakan yardımcısı neden 3 ayrı yerden maaş alır? Yarın yokmuş gibi, o sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar. ‘Aksırıncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar’ yiyorlar” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘manda yoğurdu yiyin’ sözlerini de eleştiren Akşener, “Memlekette ne kadar diyetisyen varsa, an itibariyle panikte. Neymiş; Geceleri, manda yoğurdunu, kestane balı, Medine hurması ve yulafla karıştırıp, öyle yiyecekmişiz. Niye? Çünkü şifaymış… Manda yoğurdunun kilosu, 70 lira. 750 gramlık Medine hurması, 205 lira. Kestane balı, 250 lira. Yulaf ezmesinin yarım kilosu, 15 lira. Neymiş? Şifaymış. Peki bu şifa, bir asgari ücretlinin hanesine nasıl girecek? Orası belli değil” dedi.

Akşener’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Sizce bir bakan yardımcısı neden 3 ayrı yerden maaş alır? Gençler işsiz ve çaresizken bir bakan yardımcısı nasıl ayda 314 bin lirayı cebe indirir? Bu iktidarın tek bir atanmışı nasıl olur 75 asgari ücretlinin maaşını tek başına alabilir? Böyle bir vicdansızlık olabilir mi? Maalesef oluyor. Maalesef yiyorlar. Yarın yokmuş gibi, o sandık hiç gelmeyecekmiş gibi yiyorlar. ‘Aksırıncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar’ yiyorlar. Gördükleri her makama çöküyor, buldukları her maaşı cebe indiriyor, milletimizin sıkıntılarını da, kendilerine zerre dert etmiyorlar.”

“HERŞEYOLOJİ PROFESÖRÜ ERDOĞAN, HER ŞEYDEN ‘BİR KİBRİT KUTUSU’ KADAR ANLAR”

Bay kriz bir de utanmadan çıkıp vatandaşa sağlıklı yaşam tavsiyeleri veriyor. İnanılmaz. Geçen hafta demiştim pasta yiyin diyecekler diye ahan da dedi!

Biliyorsunuz, ‘herşeyoloji’ profesörü Sayın Erdoğan, her şeyden, ‘bir kibrit kutusu’ kadar anlar, ama kendini her şeyin uzmanı görür. Bir kibrit kutuluk müktesebatıyla gün gelir, ekonomi literatürüne katkı sağlar, gün gelir doktorlara hekimlik öğretir. Nitekim, bu arkadaşımız, son olarak, yaşam koçluğuna soyundu. Memlekette ne kadar diyetisyen varsa, an itibariyle panikte. Neymiş; Geceleri, manda yoğurdunu, kestane balı, Medine hurması ve yulafla karıştırıp, öyle yiyecekmişiz. Niye? Çünkü şifaymış… Manda yoğurdunun kilosu, 70 lira. 750 gramlık Medine hurması, 205 lira. Kestane balı, 250 lira. Yulaf ezmesinin yarım kilosu, 15 lira. Neymiş? Şifaymış. Peki bu şifa, bir asgari ücretlinin hanesine nasıl girecek? Orası belli değil.”

“İktidar sarhoşluğunun biteceği gerçeklerle yüzleşecekleri o kutlu vakit yaklaşıyor. Bu devletin de, bu ülkenin de, gerçek sahibinin millet olduğunu anlayacakları, Sandıkta milletimizin elinden yiyecekleri, okkalı tokatla sarsılacakları, o kutlu güne çok az kaldı.”

(EVRENSEL)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -