Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

MEHMET CENGİZİN DURUMU KRİTİK

MEHMET CENGİZİN DURUMU KRİTİK
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
204 views
28 Şubat 2014 - 9:04
Spread the love

Haramzadelerin sızdırdığı son ses kayıtlarında yandaş iş adamlarının medyaya Başbakan’ın talimatı ile girişi var.

Sabah-ATV’den sonra Akşam ve Güneş Gazeteleri ile Skyturk360 televizyonunun dahil olduğu Turkmedya grubunun da satın alınma talimatının Başbakan’dan olduğu ortaya çıktı.

Başbakan’ın kasalarından olduğu belirtilen, daha önce başka bir ses kaydında ‘Bu milletin a…na koyacağız’ sözleriyle hatırlanan Mehmet Cengiz, Turkmedya’yı almak için görevlendirilmesinin ardından ‘Beyefendinin talimatıyla burayı alıyorum’ dediği için Başbakan’dan yediği fırçayı telefonda Şaban Cemil Kazancı’ya ‘Sı.tı ağzıma, böyle fırça yemedim hayatımda’ cümlesiyle anlatıyor.

‘EFENDİM DEDİKÇE KAYIYOR’
Enerji devi Aksa’nın patronu Şaban Cemil Kazancı ile telefonda konuşan Mehmet Cengiz, Başbakan’ın kendisine attığı fırçadan yakınıyor.

Kazancı, Başbakan Erdoğan’a karşı Mehmet Cengiz’i savunduğunu anlatırken, Cengiz’i savunduğu için Başbakan’ın kendisini fırçaladığını ‘ben efendim dedikçe kayıyor, efendim dedikçe kayıyor’ şeklinde anlatıyor.

Cengiz ise, Başbakan’ın fırçasıyla ilgili ‘Hayatımda böyle fırça yemedim, s..tı ağzıma’ ifadelerini kullanıyor.

TURGAY’IN KÜÇÜK OĞLU ‘ALO FATİH’ BEYEFENDİYİ DOLDURUŞA GETİRDİ
Ses kayıtlarında ‘bu i.ne Turgay (Ciner) çalışıyor’ dediği duyulan Kazancı, ‘olayda başka şeyler var diyerek’ ‘Alo Fatih’ skandalının başrolü Mehmet Fatih Saraç’ın Başbakan’ı dolduruşa getirdiğini söylüyor.

Kazancı’nın Mehmet Fatih Saraç için ‘Turgay Ciner’in küçük oğlu’ demesi ses kayıtlarında dikkat çeken başka bir nokta oldu.

ETHEM SANCAK: EN İYİ MALI SEN ALDIN ‘ALO FATİH’ SKY BANA KALDI
Haramzadelerin internette yayınladığı bir diğer görüşme ise Turkmedya’yı satın alan Ethem Sancak ile Mehmet Fatih Saraç arasında geçiyor.

‘Televizyon alıyormuşsun bizden habersiz’ diye soran Fatih Saraç’a Sancak’ın cevabı, ‘Herhalde Sky bana kalacak’ oluyor.

ACUN’A 82 MİLYON ÖDEDİK
Ethem Sancak’ın ‘En iyi malı sen aldın’ demesi üzerine Fatih Saraç, şaka yollu ‘aldığımız fiyata verelim’ diyor.

Kayıtlarda ayrıca, Fatih Saraç, Show TV’nin alımında Acun Ilıcalı‘ya 82 milyon lira ödendiğini belirtiyor.

‘İHALELERİ İKİYE BÖLDÜNÜZ, HAYIR İŞLERİ BANA KALDI’

Ethem Sancak, bu sırada Enerji Bakanı Taner Yıldız ile ilgili bir anısını anlatıyor.

‘Bakanlar makanlar var, ağa otobüsündeyiz’ diyerek Eyüp’e gittiklerinde Enerji Bakanı Yıldız’ın Ethem Sancak’ın yaptırdığı cami, kızılay binası ve diğer hayır işleri konusunda kendisine takdirlerini bildirmesi üzerine Sancak şu cevabı veriyor:

BAŞBAKAN ERDOĞAN: SEN KÂRDASIN
‘Taner, hayır, siz döneminizde ihaleleri ikiye böldünüz. Manevi işler, cami, hastane falan bana kalıyor. Santraller filan Nihat’a (Özdemir) kalıyor.’

Bu espri üzerine ise Başbakan Erdoğan’ın kendisine ‘Sen ahiretini alıyorsun, onlar dünyalığını. Sen kârdasın.’ dediğini belirtiyor.

MEHMET CENGİZ’İN DURUMU KRİTİK
Fatih Saraç, Mehmet Cengiz’in durumunun kritik olduğunu, Turkmedya’nın Cengiz’e bıraktırılıp kendisine verdirileceğini söylediğinde ise Sancak, ‘Benim orayla bir idealim yoktu’ cevabını veriyor.

Sancak ayrıca, Turkmedya’nın bir ‘mihnet işi’ olduğunu ve kâr etmeyeceğini belirtiyor.

‘ENKAZ DEVRALDIK’
Mehmet Cengiz ve Ethem Sancak arasında gerçekleşen bir diğer görüşmede ise Başbakan’ın yaptığı görev taksiminin sözü ediliyor.

Akşam, Güneş ve Skyturk 360′ı Ethem Sancak’a, Sabah ATV’yi ise Mehmet Cengiz’in de dahil olduğu Kalyon-Limak-Cengiz konsorsiyumuna satın aldırdığı söyleniyor.

Mehmet Cengiz’in Turkmedya ile ilgili ‘Üzerine bayağı çalıştık, son anda başka görev aldık, oradan vazgeçtik’ demesi üzerine Ethem Sancak’ın ‘Sen zor işleri sevmiyorsun, zorları bana bırakıyorsun. Enkaz devraldık’ demesinden Turkmedya’yı Başbakan’ın talimatıyla satın aldığı anlaşılıyor.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -