Kuzey Teve

betnis giriş
betnis
yakabet giriş

Maduro ne kadar oy aldı

Maduro ne kadar oy aldı
Gençağa Karafazlı( [email protected] )
167 views
21 Mayıs 2018 - 8:28
Spread the love

 

Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 5 milyon 800 bin oy ve yüzde 68 oran ile yeniden devlet başkanı seçildi.

Venezuela’da devlet başkanlığı seçimi sonuçları açıklandı. Seçimlere yüzde 46 civarında katılım sağlanırken 8.3 milyon kişinin oy kullandığı belirtildi. Devlet Başkanı Nicolas Maduro, 5 milyon 800 bin oy ve yüzde 68 oran ile yeniden devlet başkanı seçildi. Diğer adaylar Henry Falcon 1 milyon 820 bin, Javier Bertucci 925 bin, Reinaldo Quijada’nın ise 34 bin 614 oy aldı. Bu sonuçlar ile Maduro’nun 2025’e kadar devlet başkanlığı kesinleşti.

Seçim sonuçlansa da tartışmalar devam etti. Yüzde 21 oy alan muhalif aday Falcón, sandıkların kapanmasından kısa bir süre sonra seçimlere hile karıştırıldığını söyleyerek, sonucu kabul etmediğini açıkladı. Muhalif liderler, Hükümet’i yardım masalarıyla oy satın almakla suçladı. Maduro taraftarları ise yüzde 46’ya ulaşan katılımın seçimlerin meşruiyetini sağladığını söyleyerek, adil ve özgür bir seçim yapıldığını ifade etti.

ERDOĞAN “BAŞARACAĞINIZA İNANIYORUM” DEMİŞTİ

Maduro, geçen hafta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile telekonferans aracılığıyla bir görüşme yapmıştı. Türkiye ile Venezuela arasında ekonomik ilişkileri geliştirmek için bir anlaşmanın imzalandığı görüşme, Venezuela devlet televizyonundan canlı yayınlanmıştı.

Seçimlerde Maduro’ya başarı dileyen Erdoğan “Önümüzdeki hafta yapılacak olan seçiminizi yakından takip ediyorum. Başaracağınıza inanıyorum. 24 Haziran’da bizdeki seçimlerde aynı başarıyla çıkması hâlinde aramızdaki ilişkiler, münasebetler çok daha güçlü bir şekilde gelişecektir” diye konuşmuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN